HABER

Antalya'nın ilk mimarı anıldı

ANTALYA (İHA) - Antalya'nın ilk mimarı ve gerçek Antalya sevdalısı Tarık Akıltopu, ölümünün 2. yılında Muratpaşa Belediyesi'nce hazırlanan bir programla anıldı. Sevenlerinin anılarını aktardığı anma programında duygusal anlar yaşandı.

Antalya'nın ilk mimarı, yazılarında, konuşmalarında, şiirlerinde Antalya'yı dilinden düşürmeyen, gerçek Antalya sevdalısı Tarık Akıltopu ölümünün 2. yılında Muratpaşa Belediyesi Kültür Eğitim ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nün düzenlediği bir programla anıldı. Aydın Kanza Kültür Salonu'nda gerçekleştirilen programda duygusal anlar yaşandı. Tarık Akıltopu'nun gerçek bir Antalya sevdalısı olduğunu belirten Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, "Antalya'da çok değerli bir insanını kaybedeli 2 yıl oldu. Saygıdeğer Tarık Akıltopu, yaşadığımız kentin daha güzel olması için çaba harcamış bir insan. Kendisini sevgiyle, saygıyla anıyoruz" dedi.

Sunuculuğunu Akın Önen'in yaptığı program, İdris Taş'ın hazırladığı ve Tarık Akıltopu'nun yaşamından kesitlerin kendi sesinden anlatıldığı "Tarih konuşuyor" belgeselinden kısa bölümlerin sunumuyla başladı. Oğlu Selçuk Akıltopu, Tarık Akıltopu ile yılları paylaşan dostları, Gültekin Çeki, Hüseyin Çimrin, Kenan Değer, Afife Demirtaş ve belgeselin yapımcısı İdris Taş anılarını anlattı. Program Tarık Akıltopu'nun resimleri, şiirleri ve yazılarından oluşan 'Antalya' konulu serginin gezilmesiyle sona erdi.

Anma programına, Tarık Akıltopu'nun ailesinin yanı sıra, CHP İl Başkanı Ömer Melli, Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Sapan, Mimarlar Odası Başkanı Osman Aydın, Prof. Dr. Aslı Baykal ile sevenleri katıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler