HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

AÖF ikinci üniversite kayıtları bugün sona eriyor

Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışanların 21 Eylül’den izinli sayılması nedeniyle AÖF ikinci üniversite kayıtları ertelendi. AÖF ikinci üniversite kayıtları 29 Eylül'e kadar devam edecek.

AÖF ikinci üniversite kayıtları bugün sona eriyor

İkinci üniversite okumak isteyenlerin, okuduğu bölümü ya da üniversiteyi yeterli bulmayanların ya da başka bölümlerde de okumak isteyen öğrencilerin bekledikleri AÖF İkinci Üniversite kayıtları uzatıldı.

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerindeki önlisans ve lisans programlarına sınavsız ve şartsız İkinci Üniversite kayıtları Kurban Bayramı tatilinin uzatılması nedeniyle ertelendi. "İnternet Başvuru" ve "AÖF Bürolarından Kayıt" olmak üzere iki aşamalı gerçekleştirilecek. İnternet üzerinden AÖF İkinci Üniversite başvuruları 9-22 Eylül 2015 tarihleri arasında, AÖF bürolarından yapılacak Açıköğretim İkinci Üniversite kayıtları 9-21 Eylül tarifleri arasında alınacaktı. Ancak kayıt tarihleri 29 Eylül Salı gününe kadar uzatıldı.

AÖF internet sitesinden yapılan açıklamaya göre ''Kurban Bayramı nedeniyle Başbakanlık Basın Merkezi tarafından yapılan duyuruda Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışanların 21 Eylül’den itibaren iki buçuk gün izinli sayılması sebebiyle Anadolu Üniversitesi’nin Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin önlisans ve lisans programlarına İkinci Üniversite ve ÖSYS Ek Yerleştirme kayıt türlerinden kayıt yaptıracak öğrenci adaylarının internet başvuru ve AÖF Bürolarından kayıt işlemleri 29 Eylül Salı günü sona erecektir. 19 Eylül 2015 Cumartesi günü AÖF büroları kayıt işlemleri için açık olacaktır.'' denildi.

AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ (AÖF) İKİNCİ ÜNİVERSİTE BAŞVURU KOŞULLARI

Yükseköğretim kurumlarının herhangi bir lisans bölüm/programından mezun olan veya okuyan öğrenciler okudukları veya mezun oldukları bölümlerden/programlardan aynı alanda olmamak üzere Anadolu Üniversitesi’nin açıköğretim sistemi ile öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin önlisans veya lisans programlarından herhangi birini tercih edebilirler.

Yükseköğretim kurumlarının herhangi bir önlisans programından mezun olan veya okuyan öğrenciler okudukları veya mezun oldukları programlardan aynı alanda olmamak üzere Anadolu Üniversitesi’nin açıköğretim sistemi ile öğretim yapan Açıköğretim Fakültesi’nin önlisans programlarından herhangi birini tercih edebilirler.
ÖSYM'nin Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alan K.K.T.C.'deki üniversitelerde okuyan öğrenciler de başvurabilirler.Yabancı Uyruklu Öğrenci Giriş Sınavı ile Türkiye'deki üniversitelere yerleştirilen yabancı uyruklu öğrenciler de başvuruda bulunabilirler.

Uyruğundan biri T.C. olup yurtdışı yükseköğretim kurumlarını bitirerek Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'ndan denklik belgesi alanlar başvurabilirler.Herhangi bir örgün yükseköğretim kurumundan kaydı silinenler ile herhangi bir örgün yükseköğretim programında kaydı bulunmayanlar başvuru yapamazlar.Yurt dışı yükseköğretim kurumlarında halen kayıtlı olup uyruğundan biri T.C. olan öğrenciler başvuru yapamazlar.

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinden mezun olanlar başvuru yapabilirler ancak, halen kayıtlı olanlar başvuru yapamazlar.Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri dışında başka bir üniversitede açık veya uzaktan eğitim sistemi ile öğrenim gören öğrenciler de aynı alanda olmamak üzere başvuru yapabilirler.

Yukarıdaki koşullarda açıköğretim programlarına kaydolan örgün öğretim öğrencileri veya mezunları, örgün öğretimden açıköğretime veya açıköğretim den örgün öğretime ders transferi veya kredi saydırma işlemi yaptıramaz. Bir yükseköğretim programından mezun olan veya halen bir örgün yükseköğretim programında okuyanlardan açıköğretimin bir programına kayıt yaptıranlar, askerlik işlemleri hariç açıköğretimdeki tüm öğrencilik hizmetlerinden yararlanırlar.

Örgün öğretim ile birlikte açıköğretim programına kaydolacak erkek öğrencilerin askerlik işlemleri, örgün öğretimdeki statülerine göre yapılır. Bu durumdaki öğrencilerin açıköğretim programlarına kaydolmaları, askerlik işlemleri ile ilgili herhangi bir hak sağlamaz. Açıköğretim programlarına kayıt yaptırdıktan sonra örgün öğretimden kaydını sildiren öğrenciler bu durumlarını belgelendirmek koşuluyla askerlik işlemleri dâhil tüm öğrencilik hizmetinden yararlanırlar.

Yukarıdaki koşullara uyan lisans veya önlisans mezunu veya örgün yükseköğretim bölümlerinde kayıtlı öğrenciler Açıköğretim İkinci Üniversite kayıt türünden yararlanabilirler.

ÖĞRENİM BEDELLERİNİN BANKAYA ÖDENMESİ

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine yeni kayıt yaptıracak öğrenciler Bakanlar Kurulu Kararı gereğince kitap, sınav hizmetleri, basılı malzemeler ve diğer hizmetler karşılığı olan ve Anadolu Üniversitesince belirlenen "Dönem Öğretim Gideri" ödemelerini 09 Eylül 2015 - 22 Eylül 2015 tarihleri arasında, kayıt için AÖF bürosuna gitmeden önce Vakıfbank’a yapmalıdırlar.

AÇIKÖĞRETİM İKİNCİ ÜNİVERSİTE ÖNLİSANS PROGRAMLARI

Adalet, Bankacılık ve Sigortacılık, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Çağrı Merkezi Hizmetleri, Dış Ticaret, Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı, Emlak ve Emlak Yönetimi, Ev İdaresi, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, Halkla İlişkiler ve Tanıtımİ, lahiyat, İnsan Kaynakları Yönetimi, İşletme Yönetimi, Kültürel Miras ve Turizm, Laborant ve Veteriner Sağlık Lojistik, Marka İletişimi, Medya ve İletişim, Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Özel Güvenlik ve Koruma, Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi, Radyo ve Televizyon Programcılığı, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Sosyal Hizmetler, Spor Yönetimi, TarımTurizm ve Otel İşletmeciliği, Turizm ve Seyahat Hizmetleri, Yerel Yönetimler

AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ LİSANS PROGRAMLARI

Felsefe, Sosyoloji, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı

İKTİSAT FAKÜLTESİ LİSANS PROGRAMLARI

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İktisat, Kamu Yönetimi, Maliye, Uluslararası İlişkiler

İŞLETME FAKÜLTESİ LİSANS PROGRAMLARI

İşletme, Konaklama İşletmeciliği

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler