HABER

Araştırma: Koronavirüs ereksiyon sorununa yol açabilir!

Koronavirüsün, vücudun farklı bölgelerine ve organa sızma özelliği endişelere neden oluyor. ABD'de yapılan yeni bir çalışmada, Covid-19'un izlerinin penis dokusunda görüldüğü ortaya konuldu.

Araştırma: Koronavirüs ereksiyon sorununa yol açabilir!

Çalışmada, virüsün erkeklerin üreme organlarında aylarca kalabileceği ve bunun da erektil disfonksiyona yol açabileceği uyarısı yapılıyor.

Araştırma, Covid-19'un akciğerler ve böbrekler dışındaki organ sistemlerinde yaygın endotel disfonksiyonuna neden olabileceğini gösteriyor.

Miami'deki Miller Okulu Üreme Ürolojisi Programı'nın direktörü ve çalışmanın yazarı Dr. Ranjith Ramasamy, "Covid-19 nedeniyle meydana gelen altta yatan endotel disfonksiyonu, endotel hücrelerine girebilir ve penis de dahil olmak üzere birçok organı etkileyebilir." diyor.

"ŞİDDETLİ EREKTİL DİSFONKSİYON YAŞIYORLAR"

Sonuçları 'World Journal of Men’s Health'de yayınlanan pilot çalışmada, "daha önce erektil disfonksiyondan şikayet etmeyen erkeklerin Covid-19 enfeksiyonunun başlangıcından sonra oldukça şiddetli erektil disfonksiyon geliştirdikleri" ifade ediliyor.

Dr. Ramasamy ve ekibi, geçmişte Covid enfeksiyonu olan iki erkekten penis dokusu örnekleri topladı ve erektil disfonksiyon için penil protez ameliyatı yaptı. Onlardan biri koronavirüs enfeksiyonu nedeniyle hastaneye kaldırılırken; diğerinde sadece hafif semptomlar görüldü. Kontrol olarak, bir erektil disfonksiyon ameliyatı geçiren diğer iki erkekten de penis numuneleri alındı; ancak bu iki kişi hiçbir zaman Covid'a yakalanmamıştı.

Covid-19 geçiren her iki erkeğin de penis dokularında virüs belirtileri görüldü. Bu kişilerden biri sekiz ay önce iyileşmiş, diğerine ise virüs altı ay önce bulaşmıştı. Her iki iyileşmiş erkek de endotel disfonksiyonu belirtileri gösterdi.

Dr. Ramasamy, "Covid-19 enfeksiyonu geliştiren erkeklerin erektil disfonksiyonun virüsün olumsuz bir etkisi olabileceğinin farkında olmaları gerektiğini ve bu semptomları geliştirirlerse bir doktora gitmeleri gerektiğini gösteriyor" diyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Rahat olun sadece korkutuyorlar.covid geçirmiş biri olarak söylüyorum yok öyle bir şey.asayiş berkemal.bu konu ile alakalı şunu söylerim covid ile yani kesinlikle hastalık size gelmiş ise verilen ilacı kullanın.yani favimol hemen alır almaz başlayın.8-8 ilk kullanımı.bakın bu virüs çok hızlı çoğalıyor ve akciğere ulaşmadan bu hızı düşürmek gerek.verilen ilaç ilk etapta bu hızıkesiyor zaten bunu bir gunde anlıyorsunuz.kimseye inanmayın yok ilaç şöyle böyle.böyle durumlarda kar zarar oranına bakılır.butun organlarınızısize kaybettirecek bir virüs yan etkileri yuzde bir belki olacak
Ya bu kadar teknoloji ile övünüyoruz uzaylar gidiyorda şu virüs yapısının ve sonuçlarının biolojinin virolojinin vsvs yapay zekaya yok quantum bilgisayar çözemiyor mu?
50 yaş üstleri kesin bunun için virüs olası gelir :)
Geri Dön