KADIN

Armut tipi vücutlular nasıl giyinmeli?

Armut tipi vücutlular nasıl giyinmeli?

Armut tipi vücutlular için giyinme rehberi...

İnce bir bel ve geniş kalçalara sahip kadınların vücut şekli armut tip olarak adlandırılıyor. Dünyadaki kadınların neredeyse %60'ı bu vücut tipine sahip. Peki, armu tipi vücutlu kadınlar nasıl giyinmeli? Stil Danışmanı Pınar Baysal armut tipi vücutlu kadınların nasıl giyinmesi gerektiğini Mynet Kadın okuyucuları için anlatıyor...


Armut tipi vücutlu kadınlar nasıl giyinmeli?

Armut tipinde basenler daha geniş olduğu için, dikkati basenlerden uzaklaştırıp üst bölgeye çekmeliyiz. Armut tipinde kayık yakalar, asimetrik bluzlar, omuzlarımızı daha geniş gösterecek kesimler, "v" yakalar, üstümüze oturan bluzlar giyebilirler. Altımızda ise pantolon ya da etek olarak daha düz kesimler, boru paçalar, düz kalem etekler bu vücut tip için doğru tercihler olacaktır.

[Nasıl TV - Armut tipi vücudu olanlar nasıl giyinmelidir?](http://www.nasil.tv/Armut-tipi-vucudu-olanlar-nasil-giyinmelidir)

Armu tipi vücutlu kadınlar kıyafet seçerken nelere dikkat etmeli?

Armut tipi vücudu olanlar, dikkati üst bölgeye çekmek için üstü geniş, kayık yakalı, "v" yakalı ürünler seçmeliler.
Üst tarafta daha kalın kumaşlar, desenler, parlak kumaşlar kullanılabilirken; alt bölgemizde etek yada pantolon seçimlerimizde bunlardan uzak durmalıyız. Özellikle fileli pantolonlar, skinny pantolonlar ve dar kesim pantolonlar armut tipi vücutlar için uygun değildir.

Kalçayı örten vatkalı blazerlar armut tipli vücutlar için kurtarıcı olabilir. Üste oturan ve altı daha düz kesimli elbiseler, kruvaze elbiseler armut tipli vücutlar için uygundur.

[Nasıl TV - Armut tipi vücudu olanlar kıyafet seçerken nelere dikkat etmelidir?](http://www.nasil.tv/Armut-tipi-vucudu-olanlar-kiyafet-secerken-nelere-dikkat-etmelidir)


Armut tipi vücudu olanlar hangi kıyafetleri giymemelidir?

Armut tipli vücudu olanlar, kalın kumaşlı, kalın desenli pantolonlar, pileli etekler,yüksek bel pileli pantolonlar, parlak kumaşlar giyinmemelidirler. Burada amacımız dikkati üst bölgemize çekmek. Dolayısıyla pileli ya da kalın desenli pnatolonlar giydiğimiz zaman dikkati tamamen basen bölgemize çekip vücut dengemizi bozmuş oluyoruz.

Parlak kumaşlar alt bölgemizde kullanmamız gerekenlerden Üst tarafımızda parlak kullanabilirken alt tarafımızda daha düz kesimler tercih etmeliyiz.

[Nasıl TV - Armut tipi vücudu olanlar hangi kıyafetleri giymemelidir?](http://www.nasil.tv/Armut-tipi-vucudu-olanlar-hangi-kiyafetleri-giymemelidir)

Armut tipi vücudu olanlar aksesuar seçerken nelere dikkat etmeli?

Armut tipi vücudu olanlar özellikle kemer kullanabilirler. Bel kısımları ince olduğu için kemer onları daha ince ve zarif gösterecektir. Yine aynı şekilde gösterişli küpeler, kolyeler dikkati üst bölgeye çekeceği için tercih edilebilir.
Armut tipi vücuda sahip kişiler fular, şapka, gözlük gibi dikkat çekici büyük parça ve takılarla vücudu dengeli hale getirip hoş, şık ve zarif bir görüntü elde edebilirler.

Çanta tercih ederken elde taşımadıkları daha orta boy çantaları kullanabilirler.

[Nasıl TV - Armut tipi vücudu olanlar aksesuar seçerken nelere dikkat etmelidir?](http://www.nasil.tv/Armut-tipi-vucudu-olanlar-aksesuar-secerken-nelere-dikkat-etmelidir)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön