HABER

Artık üşümüyorlar

Depremzedelerden ortak ses: "Yapılan bu iyiliklerle bizi utandırdılar"

Van'da meydana gelen depremin ardından çetin kış şartlarından korunmak amacıyla Türkiye'nin çeşitli bölgelerine gönderilen depremzedelerden 120'si, Çanakkale'de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Tesislerine yerleştirildi.

Çanakkale merkeze bağlı Güzelyalı köyünde bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı tesiste her türlü imkanlara sahip olduklarını belirten Vanlı depremzedelerden kafile başkanı Necdet Filiz, "Depremin ardından Van'da çok sayıda binanın yakılması sebebiyle zor durumda kalan aileler Türkiye genelinde çeşitli devlet misafirhanelerine yerleştirilmeye başlandı. Çanakkale'ye de bu kapsamda Van'dan 120 kişi geldi. Valimiz ile diğer yetkililer ve Çanakkalelilerin bizlere gösterdiği yakın ilgiye teşekkür ediyoruz. Gerçekten bu kadar yakın ilgi beklemiyorduk. Buradan şunu açıkça söylemek isteriz ki, eğer birgün Çanakkale'de de böyle bir şey olursa unutmasınlar ki bizler de onların yardımına hazırız" dedi.

"YAPILAN BU İYİLİKLERLE BİZİ UTANDIRDILAR"

Öte yandan yoğun kış koşullarının yaşandığı Van'dan Çanakkale'ye gelen aileler bir yandan bulundukları bölgeye alışmaya çalışırken diğer yandan da Van'da kalan yakınlarına hasret duyuyor. Çocuklar tesislerin bahçesinde top oynayarak deprem gerçeğini unutmaya çalışırken, yetkililer de depremzedelere yardım etmeye çalışıyor. Van'dan Çanakkale'ye geldiklerinde böyle bir ilgi beklemediklerini ifade eden depremzedeler, "Bu yakın ilgi bizleri gerçekten çok etkiledi. Yapılan bu iyilikleri biz Van'dan hiç görmedik. Bu sebeple yapılan bu iyilikler bizi utandırdı. Herkese çok teşekkür ediyoruz. Haziran aylına kadar burada kalacağız. Artım çocuklarımız ve biz üşümüyoruz. Allah devletimize zeval ermesin" dedi.

Öte yandan Çanakkale'de bulunan Vanlılar da depremzedeleri ziyaret ederek yardıma ihtiyaçlarının olup olmadığını sordu.

Geri Dön