Aselsan intiharlarında şüphe

2006-2007 yılları arasında ASELSAN’da 4 mühendisin peş peşe intihar etmesiyle ilgili Başbakanlık Teftiş Kurulu’nun savcılığa sunduğu rapor şaşırttı.

Aselsan intiharlarında şüphe

Rapora göre, mühendisler uzaktan eletromanyetik saldırıyla intihara sürüklenmiş olabilir.

ASELSAN’da 2006 ve 2007 yıllarında 4 mühendisin intihar etmesini inceleyen Başbakanlık Teftiş Kurulu, geçen hafta Ankara Cumhuriyet Savcılığı’na sunduğu raporda mühendislerin uzaktan elektromanyetik saldırıyla intihara yönlendirilmiş olabileceğinden bahsetti. Kurul araştırması sırasında ünlü Nöropsikoloji Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile temasa geçerek dışarıdan bir etki olup olamayacağı yönünde görüşlerini istedi. Tarhan da düşüncelerini bir rapor haline getirerek kurula sundu. Kurul da bu görüş çerçevesinde savcılığa yolladığı raporunda, mühendislerin ‘telekinezi’ tabir edilen elektromanyetik saldırıya maruz kalmış olabileceklerini ve intihara yönlendirilmiş olma ihtimalini gözardı etmemelerini istedi. Prof. Dr. Tarhan, intiharların çok şüphe çekici olduğunu belirterek, şu bilgileri verdi: “Elektromanyetizma aracılığıyla bir kişiye yoğun bir şekilde dalga gönderip başının ağrıması, gerginleşmesi sağlanabilir. Kişi bu yoğun baskı altında zaman ve mekân algısını kaybeder. Depresyona girer, içinden çıkamadığı bir hal alır. İntihara meyilli hale gelir. Elektromanyetizma bir silah olarak da kullanabilir.

‘1.5 km öteden etkili’

Örneğin belirlenen hedefe 1.5 kilometre öteden yoğun dalga yollanarak ortam gerginleştirilebilir. İnsanlar intihara varan bir psikolojik duruma yönlendirilebilir. Bu yüzden Genelkurmay’da komuta odaları yerin altına yapılıyor artık. Kritik projelerde çalışan insanların kesinlikle bizim, “Clean Room” adını verdiğimiz, ince bakır levhalarla kaplanan alanlarda çalışması gerekiyor. Raporumda ASELSAN’daki ölümlerin bu nedenle kaynaklanmış olabileceğinden bahsettim. Ya mühendislerin çalıştıkları ortamda aşırı elekromanyetik yükleme var ya da dışarıdan kasıtlı olarak bu kişilere böyle bir yükleme yapılmış. İhmal söz konusu.”

Art arda 4 ölüm

ASELSAN’da görevli Kripto uzmanı Hüseyin Başbilen (31), 5 Ağustos 2006’da aracının içinde boğazı kesilmiş halde ölü bulundu. 16 Ocak 2007’de de Elektrik mühendisi Halim Ünsem Ünal (29),babasının tabancasıyla intihar etti. Aynı hafta elektrik mühendisi Evrim Yançeken (26), Ankara’da evinin balkonundan atladı. 9 Ekim 2007’de de yazılım mühendisi Burhanettin Volkan, askerliğini yaparken silahıyla intihar etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 44 yorum
İLKER BAŞBUĞ, ERDOĞAN IN GÖREVE GELDİĞİ 2003 TE 2. BAŞKAN OLDU.2005 TE 1. ORDU KOMUTANI, 2006 DA KARA KUVVETLERİ KOMUTANI,2008 DE İSE GENELKURMAY BAŞKANI YAPILDI. HEPSİNİN ALTINDA ERDOĞANIN İMZASI VAR. ERDOĞAN 8 YIL BAŞBUĞ LA OMUZ OMUZA ÇALIŞTI. ERDOĞAN NE HİKMETSE BU SÜRE İÇİNDE BAŞBUĞ UN TERÖRİST OLDUĞUNU ANLAMADI YADA TERÖRİST FAALİYETERİNE GÖZ YUMDU. BU DURUMDA ERDOĞAN BEYİ DE YARDIM VE YATAKLIKTAN İÇERİ ALMAZ LAZIM.. ..
Aselsanla nasıl çağrıştırdın konuyu anlayamadım.
Rahmetli, otomobilinin içinde elleri ve boğazı kesilmiş olarak bulundu ve savcı bu dosyayı "intihar" diye kapattı. İntihar eden insan nasıl hem bileklerini hem boğazını kendi keser diye soran olmadı. Konuyu farklı yerlere çekip kafaları bulandırmayın. olayda cinayettir. Devlet, bu değerlerini koruyamamıştır. Mekanları cennet olsun.
Ergenekondur ergenekon.Faiz lobisi de olabilir
SENİN ZİHNİYETİNİZ BU İŞTE. BÖYLESİNE ÖNEMLİ BİR KONUYU BİLE LAÇKALAŞTIRIYORSUN... BU ÖLÜMLER SANA NORMAL GELİYORSA, SENDE Bİ ANORMALLİK VAR KESİN...!!!
İntihara yönlendirildikleri ortada zaten.Asıl olay onları bu hale getirenlerin hala ortalarda cirit atması.Manyetik alanın engellenmesi için bakır geçirgenliği ülkemizde bazı akıllı apartmanlarda bile kullanılıyor.Aselsan da kullanılmıyorsa yuh onlara.Hükümet Ergenekon senaryosuna harcayacağı enerjisinin 1000 de 1 ni bu olayları çözmeye harcasaydı ölenlerin ailelerini huzura kavuştururdu.Bende anneyim,bir evlat nasıl yetişir çok iyi biliyorum.Allah ailelerine bu acı ile yaşayabilme sabrı versin.
BAŞBAKANLIK TEFTİŞ KURULU ŞÜPHELİ DİYE RAPOR SUNMUŞ. ÇOK GARİP. ŞÜPHELİYMİŞ... BAŞBAKANLIK TEFTİŞ KURULU; ADALET BAKANLIĞINA BAĞLI ADLİ TIP KURUMUNUN, ARABANIN İÇİNDE İKİ BİLEĞİ KESİK BOĞAZI ARKAYA DOĞRU KESİK OLAN BİR İNSANA İNTİHAR RABORU VERDİĞİNDEN HABERİ YOKMU ACABA. BÖYLE BİR İHTİHARIN MÜMKÜN OLMAYACAĞINI YENİMİ ANLADILAR ACABA.. YOKSA İŞLERİNEMİ ÖYLE GELDİ
raştıırılsın derinlemesine eyer buda ergenekon çıkmazsa adam değilim.çünkü ergenekoncu vatan hayınleri düşman devletlerinin türkiyedeki eliydi.kesin ergenekon işidir.
evet terör örgütün başı ilker başbuğ ve onunla 8 yıl omuz omuza çalışan ona yardım ve yataklık yapan erdoğan ın işidir.
AMERİKADAN ALINAN F16 SAVAŞ UÇAKLARININ YAZILIMINI VE KRİPTOSUNU ÇÖZDÜKLERİ SÖYLENİYOR, BU YÜZDEN ABD VE İSRAİL AJANLARI ÖLDÜRMÜŞTÜR. BU İŞİN LAMI CİMİ YOK CİNAYETTİR.
Bunların hepsi dış ülkelerinin ajanlarının gerçekleştirdiği suikastlardir.Bu adamlar çok sağlam projelere imza atmış çıkarmıştır yaptıkları bu projeler dış ülkeler için tehlike arz ediyordu bu yüzden indirildi bu adamlar.Ama bu ülkelerin unuttukları birşey var.BİZ TÜRKÜZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.
EVET DIŞ ÜLKE AJANLARI ÖLDÜRDÜ :)) BİZİM ADALET BAKANLIĞINA BAĞLI ADLİ TIP KURUMUDA İHTİHAR OLMASININ MÜMKÜN OLMADIĞI BİR ÖLÜME İHTİHAR RAPORU VEREREK YARDIMCI OLDU.
yok be ya bizim derin devlet bu kadar teknolojik çalışmaya başlamadı henüz... daha kaba yöntemlerle iş görüyor..mesela adama intihar süsü veriyor ama silah sol elinde ne hikmetse adam solak değil işte böyle ... bir de zaten bunların üstü kapatılacağı için o kadar ince işle uğraşmazlar o tip uygulamalar gelişmiş ülkelerin tercihi
bu mühendisler F16 savaş uçaklarının dost-düşman tanıma sistemlerinin yazılımlarının şifrelerini çözdükleri için susturuldular. F16 savaş uçaklarının yazılımları Amerika ve İsraile aittir. doğal olarak kimden şüphe duyulacağı ortada.
fazla derine inmeyin ülke yönetimi masonlarin elinde kaderi degiştirebilecek insanlardan korktunlari için onlari hemen imha ederler
BU ÖLÜMLER BOŞUNA DEĞİL ARDARDA BU İNSANLAR NEDEN İNTİHAR ETSİN BU İŞİN İÇİNDE MUTLAKA DIŞ GÜÇLER VAR ARAŞTIRILMASI LAZIM
Adamlar, israil, Abd, Rusya ve Çin 2000 yılından beri uzaya onlarca uydu gönderdi.. Hepsi iletişim içinmiydi.? Adam oturduğu masada bir tuşla uzaydan yok edilmesini istediği insana radyasyon verip ortadan kaldırıyor..
yuh anasını satayım hala intihar deniliyor apaçık herşey ortada bunu anlamın en iyi yolu türkiyenin intihar ettik zamanlarda aselsan olarak neyi başardıklarına bakın o zaman neden öldüklerini anlamamk için gerizekalı olmak gerekir.Saçma sapan yok ergenekon yok akp demeyin araştırın bakın
kurula kücük bir öneri: LSD-25 'i araştırın...
başlığı intihar demişler yine cinayet yazsanız ya hem bunu yıllardır tahmin ediyorduk anlamamak için aptal lazım bizim mühendislerin hepside mi hayata küsmüştü ki tek tek intihar etti cinayet olduğu besbelli ben ilaç falan veridler zihinsel süreci bozan diye tahmit ediyordum bu kadarına yuh dedim doğrusu bu zekayı vatan millet için harcasalar çok fark atardık bunu yapanlar sadece katil değil vatan millet hainidir. Onursuz herifler
onu bir türk teknolojisi zaten yapmış olmaz. dış kaynaklı güçlerin işidir
intihar değil suikast.boğazını kendisi nasıl kesicek buna intihar mı denir suikast apaçıık ortada.
peki onları intihar ettirtilerde niye?kimler böyle birşey yaptı? ne üzerinde çalıştılar yada çalışıyorlardı?
F 16 ların savaş durumunda dost düşman ayrımını yapabilen yazılım geliştirmişlerdi
UÇAK YAZILIMI DİYE SÖYLENİYOR
4 mühendis susturuldu
İSİHTBARAT ÖRGÜTLERİ ORTAK YAPMIŞTIR, BURADA ASELSAN VE BAŞI DA SUÇLUDUR. ÇÜNKÜ YAPILAN PROE AÇIĞA ÇIKARSA HERŞEY OLUR.
jean christopha grange ın kitaplarındaki olaylar meğerse gerçekmiş :(
bu mühendisler F16 savaş uçaklarının dost-düşman tanıma sistemlerinin yazılımlarının şifrelerini çözdükleri için susturuldular. F16 savaş uçaklarının yazılımları Amerika ve İsraile aittir. doğal olarak kimden şüphe duyulacağı ortada.
Kesin olan şey, Tayyip Bey’le Büyakanıt’ın son süreçte kader birliği yapmaları yani sırdaş olmalarıdır!
olay %100 İNTİHARDIR. FAKAT İŞİN İÇ YÜZÜ BAŞKA. intihar edenler, birileri veya bazı güçler tarafından, insan beyinine manyetik dalgalar gönderilerek intihar etmeleri sağlanmıştır. sadece aselsan mühendisleri değil; dünyada pekçok kişiler üzerinde bu denemelerden malesef başarılı sonuçlar alınmıştır. bu tür beyinlerimize yapılacak olan saldırıların en güçlü silahı DUA dır. manyetik güce karşı dua zırhı. Allah mühendislerimize rahmet eylesin.
eğer elektromanyetik dalgalar insanı bukadar etkiliyorsa, demekki son zamanlarda insanların sinirli, agresif, en ufak bişeyde patlayan, sürekli trafik kazalarının olması da cep telefonları ve baz istasyonlarından yayılan bu dalgalar yüzünden oluyor. Daha önceleri de bu durum aklımdan geçmedi değil.
Bir devlet nasıl olur da beyin takımını koruyamaz?
devlet mi ne devleti devlet ne arar burda
bu dört mühendis susturuldular
akp verdiğim oy fazlasıyla helal olsun...aselsanda ölen mühendislerin peşini yıllar geçmesine rağmen bırakmıyor...tebrikler başbakanım..
sonuç:bir ülkenin gelişmişliği her bireye verilen değerle ölçülür.ülke için çalışanları bile koruyamamak yada teslim etmek böyle bişey.
hale şüphe diyonuz ya halee şüphe heee_?
herşeY aKp devrinde ne hiKmetse..
he babam baska yol kalmadi adamlari telekinezi yoluyla oldurecekler sirf yigit bulut u hakli cikarmak icin yapilan sacma bir aciklama asil nasil olduruldugunu aciklayin siz
Ülkemiz;beyhude işlere kaynak ayıracağına;Beyin göçü'nü ve gelişmemizin mimaı olan Aselsan mensuplarını muhafaza etse olmaz mı?
ya kardeşim ayıp ya miletin gözunun içine baka baka salmayın basbaya gizli servisler geçlerimizi öldürdü sizde engel olamadınız ayıp ya.
elektromanyetik baskıya maruz bırakılarak intihar etmiş olsalar görev yerleri veya görev yerlerine yakın yerlerde intihar etmeleri gerekmezmiydi, elektromanyetik etkiler uzun süre geçmiyor herhalde, ya da başka bir sebebi var.
eğer elektromanyetik dalgalar insanı bukadar etkiliyorsa, demekki son zamanlarda insanların sinirli, agresif, en ufak bişeyde patlayan, sürekli trafik kazalarının olması da cep telefonları ve baz istasyonlarından yayılan bu dalgalar yüzünden oluyor. Daha önceleri de bu durum aklımdan geçmedi değil.
Diğer Haberler