HABER

Atatürk Barajı'na atılmış FETÖ kitapları bulundu

Atatürk Barajı'nda Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen’e ait kitaplar bulundu.

Atatürk Barajı'na atılmış FETÖ kitapları bulundu

Edinilen bilgiye göre, Atatürk Barajı'nda Fetullah Gülen'e ait olduğu belirlenen çok sayıda kitap bulundu.

Suyun içerisindeki kitapları gören bir vatandaşın ihbarı üzerine kitaplar sudan çıkarıldı.

Kitapları atan kişi ya da kişiler henüz belirlenemezken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Bursa’nın Karacabey ilçesinde çöpte FETÖ elebaşına ait kitaplar bulunmuştu.

Karacabey’de FETÖ’nün darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturma devam ederken,terör örgütü ve elebaşına ait çok sayıda kitabın çöpe atıldığı ortaya çıktı. Sırabademler Mahallesi’nde Atatürk İlk Öğretim Okulu yanında bir geri dönüşüm kutusu ve çöpte vatandaşların ihbarı üzerine incelemelerde bulunan polis, çok sayıda doküman ile terör örgütü elebaşı Fethullah Gülen’e ait 70 adet kitap buldu. Bir gün arayla atıldığı tespit edilen doküman ve kitaplar incelenmek üzere İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturmaların devam ettiği Siirt’te de, FETÖ elebaşı Gülen’e ait çok sayıda kitap çöpte bulunmuştu.

Siirt Şehir merkezinin çöplerinin atıldığı Eruhkarayolu Botan Köprüsü civarındaki çöplük alana, kitap atıldığı ihbarı alan polis bölgede yaptığı incelemede, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’e ait bir kısmı yakılan, bir kısmı da yakılmak üzere atılan çok sayıda kitap tespit etti. Konuyla ilgili soruşturma başlatıldı.

Aksaray’da bir çöplükte FETÖ/PDY terör örgütü elebaşı Fethullah Gülen’e ait kitaplar ve zaman gazetesi arşivi bulunmuştu.

Edinilen bilgiye göre, gece yarısı temizlik işçileri, boşaltmak için geldikleri çöp konteynerinin içinde birçok kitap ve gazete fark etti. Şüphelenen temizlik görevlisi durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri çöpteki kitap ve gazeteleri çıkartırken, kitapların FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’e, gazetelerinse bir zamanlar FETÖ elebaşının medya desteğini sağlayan Zaman Gazetesi olduğu belirlendi. Bölgeye çağırılan Olay Yeri İnceleme ekipleri, kitap ve gazeteler üzerinde parmak izi ve delil çalışması yaptı. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

İHA

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler