HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Atatürk Havalimanı'na nasıl gidilir? Atatürk Havalimanı'na hangi metro gidiyor? Atatürk Havalimanı'na ulaşım

Günümüzde pek çok etkinliğin gerçekleştirildiği Atatürk Havalimanı lokasyonu için “nasıl gidilir?” sorusunun cevabı aranmaktadır. İnternet üzerinde aratılan yol tarifleri sayesinde pek çok noktaya kolayca ulaşılabilmektedir. Peki Atatürk Havalimanı’na nasıl gidilir?

Atatürk Havalimanı'na nasıl gidilir? Atatürk Havalimanı'na hangi metro gidiyor? Atatürk Havalimanı'na ulaşım

İçindekiler

  • Atatürk Havalimanı'na nasıl gidilir?
  • Atatürk Havalimanı'na metro ile nasıl gidilir?
  • Atatürk Havalimanı'na otobüsle nasıl gidilir?
  • Marmaray ile Atatürk Havalimanı'na nasıl gidilir?

İstanbul şehrinde yaşayanlar için bir yerden bir yere ulaşmanın birden fazla seçeneği mevcuttur. Vatandaşlar isterlerse özel araçları ile ya da toplu taşıma araçlarını kullanarak birçok yere ulaşabilmektedir. Toplu taşıma araçlarını kullanacak kişiler, seçeneklerin fazla olması nedeniyle bazen kafa karışıklığı yaşayabilmektedir. Bu gibi durumlarda, ulaşılmak istenen lokasyona ait birçok toplu taşıma seçeneğini internet üzerinden inceleyebilirler. Ulaşımı sıklıkla merak edilen yerlerden birisi de Atatürk Havalimanı’dır.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

Atatürk Havalimanı'na nasıl gidilir?

İstanbul Atatürk Havalimanı Bakırköy'de yer almaktadır. İstanbul’un herhangi bir noktasından Atatürk Havalimanı'na ulaşım sağlamak isteyenler için birçok ulaşım seçeneği mevcuttur. Metro,taksi,otobüs gibi ulaşım araçları ile havaalanına ulaşım mümkündür. Bunlar birbirine bağlı toplu ulaşım hatları ile desteklenmektedir. Hatların birbiriyle olan bağlantısı için durak bilgileri incelenmelidir.

Atatürk Havalimanı'na metro ile nasıl gidilir?

Trafiğe takılmak istemeyen vatandaşlar, sıklıkla "Atatürk Havaalanı'na metro gidiyor mu?" sorusunun yanıtını aramaktadır. Atatürk Havalimanı'na metro ile ulaşım sağlanabilmektedir. "Atatürk Havalimanı'na hangi metro gidiyor?" diye soranların Yenikapı- Atatürk Havaalanı Metrosu’nu kullanması gerekir. Yenikapı-Atatürk Havaalanı Metrosu hattı Yenikapı’da başlayıp havalimanının içine kadar gitmektedir. Ayrıca bu metro hattına diğer metro hatlarından geçiş sağlanabilmektedir.

Atatürk Havalimanı'na otobüsle nasıl gidilir?

"Atatürk Havalimanı'na hangi otobüs gidiyor?" sorusunun yanıtı olarak, Atatürk Havalimanı'na direkt giden otobüs hatları bulunmamaktadır. Atatürk Havalimanı, kapatılarak yerine İstanbul Havalimanı açılmıştır. Bu nedenle, Atatürk Havalimanı'na otobüs ile ulaşım direkt olacak şekilde yoktur, ulaşım için sadece metro ve özel transferler kullanılmaktadır.

Marmaray ile Atatürk Havalimanı'na nasıl gidilir?

Marmaray kullanmaya alışmış pek çok vatandaş "Marmaray Atatürk Havalimanı'na gidiyor mu?" sorusunu sormaktadır. Atatürk Havalimanı’na Marmaray ile ulaşmak oldukça zaman kazandıran bir seçenektir. Trafiğe takılmadan Marmaray kullanmak isteyen kişiler için:

Anadolu Yakası'nda ikamet edenler Üsküdar veya Ayrılık Çeşmesi durağından, Avrupa Yakası'nda ikamet edenler, Sirkeci durağından Marmaray hattı ile Yenikapı’ya kadar giderek, buradan Yenikapı-Atatürk Havalimanı Metro Hattı’na geçiş yapabilir. Bu sayede Yenikapı - Atatürk Havalimanı Metro Hattı’nın son durağı olan Atatürk Havalimanı’na ulaşabilmektedir. Ayrıca Kadıköy-Kartal metro hattını kullanıp Ayrılık Çeşmesi durağında inerek Marmaray hattına geçiş yapılabilmektedir.

En Çok Aranan Haberler