HABER

Avrupa Müzik Oscarları Ödülü Türk ikizlere verildi

FRANKFURT (İHA) - Almanya'nın Frankfurt kentinde bugün düzenlenen basın toplantısında, Avrupa Müzik Oscarı Echo Klassik 2002 ödüllerinin sahipleri açıklandı. Türk ikizleri büyük ödüle layık görüldü.

Frankfurt Hilton Oteli'nde düzenlenen tanıtım toplantısına katılan ve uzun süredir bu ödüle aday gösterilen Türk ikizleri Ferhan ile Ferzan Önder kardeşler, basın önünde resmi açıklamayla ödüllerini aldı.

13 Ekim 2002 tarihinde Frankfurt Alte Opera Salonu'nda gerçekleştirilecek olan Avrupa Müzik Oscarları gecesinde canlı yayında ödüllerine resmen kavuşacak olan Türk ikizleri, bu başarılarını Türk ve Alman basın mensuplarıyla paylaştı. Küçük yaşlarda müziğe başlayan başarılı Türk ikizler, özellikle babalarının müzikle uğraşmasının kendilerini etkilediğini ve ailelerinin de desteği ile bugünkü konuma geldiklerini ifade ettiler.

Ferhan ile Ferzan Önder, "Bugünkü başarımızı, ailemizin bize vermiş olduğu destek sayesinde elde ettik. Bu ödülü almaktan gurur duyoruz. Özellikle bir Türk sanatçısı olarak Almanya gibi bir ülkede bu kadar önemli bir ödülü almaktan dolayı çok sevinçliyiz. Başarılarımız ileriye dönük olarak devam edecektir. Bizi desteklemeye ve dinlemeye devam edin" diyerek, gelecekten emin konuştular.

Ödüllerini açıklayan Echo Klassik Genel Müdürü Prof. Werner Hay ile Anca Monica Pandela, bu ödülü başarılı Türk ikizlerine vermekten dolayı mutlu olduklarını ve ileriye yönelik olarak daha büyük başarılar elde edeceklerine kesin gözüyle baktıklarını söylediler.

20 değişik kategoride takdim edilen ödüller, 1994 yılından beri veriliyor. Avrupa genelinde büyük yankı uyandıran bu ödül töreni öncesinde düzenlenen basın toplantısında ödüllerle ilgili geniş bilgi de aktarıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön