Aydın'da ilginç olay! Sahte polisle gerçek polis karşılaşınca...

Aydın’ın Çine ilçesinde gözünü kestirdiği paralı ve yaşlı kişileri, kendisine polis, hakim ve savcı süsü vererek dolandıran bir şahıs, aynı yaşlı adamı ikinci kez dolandırmaya kalkınca yakalandı. Gerçek polisleri karşısında görünce ne yapacağını şaşıran sahte polis, kelepçelenerek polis merkezine götürüldü.

Aydın'da ilginç olay! Sahte polisle gerçek polis karşılaşınca...

Çine ve civarında son zamanlarda özellikle ekonomik durumu iyi yaşlı kişilerin kendisini hakim, savcı ve polis olarak tanıtan kişi tarafından aranılıp para istendiği yolunda ihbar alan Çine İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi çalışma başlattı. Daha önce ilçe merkezindeki Şevketiye Mahallesi’nde yaşayan ve 40 bin lirası dolandırılan 80 yaşındaki M.A. isimli şahıs, aynı şahsın tekrar kendisini araması üzerine polise müracaat etti.

"GERÇEK POLİSİ GÖRÜNCE NE YAPACAĞINI ŞAŞIRDI"

Daha önce 40 bin lirasını dolandırdığı kurbanından bu defa “Adının karıştığı ‘FÖTÖ’ dosyasını temizlemek üzereyim ancak 75 bin liraya daha ihtiyaç var” diyerek 75 bin lira daha isteyen zanlıyı yakalamak için fiziki ve teknik takibe başlayan polis ekipleri dolandırıcının 38 yaşındaki Gökhan T. olduğunu tespit etti. Yapılan operasyonla sahte polis kimliği ile kurbanını bekleyen Gökhan T. karşısında gerçek polisleri görünce ne yapacağını şaşırdı.

Polisler tarafından kıskıvrak yakalanarak kelepçelenen zanlı polis merkezine götürüldü. Zanlı karşısında gazetecileri de görünce tanınmamak için başını kaldırmadı.

Gözaltına alınan şahsın sorgusunun devam ettiği öğrenildi. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Noolcak ki sanki, dolandırıcılık, hırsızlık, insanları tehdit etmek bu memlekette cezası olmayan şeyler, hak, hukuk, adalet, ceza kanunu olması gerektiği gibi uygulanmadığı için memleket tokatçı doldu, 10 sene güneş yüzü gösterme, hırsızlık yapana 20 sene gösterme, cinayet işleyene ümür boyu gün yüzü gösterme, bak nasıl düzeliyo memleket, ama nerdeee işlerine nasıl gelirse adalet, kanun öle burda, kısacası, hem Allah hem yallah..!!
çekirge bu sefer sıçrayamadı
tak tik,,,,tik tak,,,
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler