HABER

Azra Akın, Gül ile görüştü

ANKARA (İHA) - Başbakan Abdullah Gül, Miss World yarışmasında dünya güzeli seçilen Azra Akın'ı Başbakanlık'taki makamında kabul etti.

Başbakan Gül ile görüşmesinin ardından yağan karın altında, Başbakanlık merdivenlerinde başında tacıyla basın mensuplarına poz veren Azra'nın oldukça heyecanlı olduğu gözlendi. Basın mensuplarına yaptığı açıklama sırasında küçük bir gaf yapan Akın, "Cumhurbaşkanımızla tanıştığım için çok mutlu oldum. Onunla tanıştığım için çok mutluyum, gururluyum" dedi. Başbakan Gül'ün kendisini tebrik ettiğini belirten Akın, Başbakan Gül'ün kendisine yaklaşımının sorulması üzerine, "Çok iyi, sempatik bir insan" diye konuştu. Akın, 'Yakışıklı mı?' sorusuna ise "Çok sevecen ve aynı zamanda yakışıklı" karşılığını verdi.

Başbakan Gül görüşmede kendisine 90 yarışmacının fotoğrafının yer aldığı kataloğu hediye eden Akın'a gümüş şekerlik hediye etti. Başbakan Gül, "90 kızın içinde birinci seçilen Azra'yı çok tebrik ediyorum. Herkes, bütün Türkiye çok sevindi. Yarışmayı buradan izledi" ifadelerini kullandı. Başbakan Gül, Azra'nın 5 yabancı dil bildiğinin hatırlatılması üzerine, "Tabi bu da çok etkileyici oldu, dili, eğitimi. O bakımdan da çok güzel bir imaj çizilmiş oldu" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön