Bahar Operasyonu genişleyerek devam ediyor

TUNCELİ (İHA) - Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK), Tunceli kırsalında terör örgütü PKK'ya yönelik başlattığı bahar operasyonları genişleyerek sürüyor.

Edinilen bilgilere göre, Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı'nın organize ettiği ve İl Jandarma Alay Komutanlığı, 4. Komando Tugayı ile Hozat 51. Motorize Piyade Tugayı'na bağlı birliklerinin katıldığı bahar operasyonları genişleyerek sürerken sabah saatlerinde İl Jandarma Alay Komutanlığı'ndan kalkan Kobra tipi 2 helikopter Ahpanos Vadisi ve Boyerbaba Dağı'nın kuzey yamaçlarını bombaladı. Ardından aynı bölgenin stratejik noktalarına Skorsky tipi 4 helikopterle Jandarma Özel Harekat birlikleri ve 4. Komando Tugayı'na bağlı komandolar indirildi. Bölgede teröristlerin kış barınma noktaları çembere alınarak, arama tarama faaliyetleri başlatıldı. Operasyonlarda şu ana kadar herhangi bir sıcak temas yaşanmadı.

3 gün önce başlatılan operasyon, Çemişgezek ilçesi Aliboğazı, Hozat, Ovacık ve Geyiksuyu üçgeni, merkez kırsalı ve Pülümür ilçesi kırsalında genişleyerek devam ediyor. Kırsal alanda arama tarama faaliyetleri sürerken, karayollarında da zırhlı araçlarla yol güvenlik kontrolleri yapılıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler