HABER

Bahçeli'den 'mitil' ve 'mektup' açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, Meral Akşener'in 'Mitili İmralı'ya attı' sözlerine çok sert tepki göstererek, "İmralı'ya mitil attığımızı söyleyen hanımefendi acaba sen postu nereye serdin, kimlere yoldaş oldun" dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli, TBMM MHP Grup Toplantısı'nda konuştu. Bahçeli, Meral Akşener'in İmralı açıklamalarına ve 'mitil' tartışmalarına yanıt verdi.

Bahçeli'nin açıklamaları:

MHP hiçbir sözünü unutmamıştır. Ne dediysek yaparız.

Herkes dilinin ayarına dikkat etsin. Bir kümeste yemlenip diğer kümeste yumurtlayanlarla işimiz olmaz, olamaz. İstanbul'a bir mitil attık, alayı toz toprak gibi havaya kalktı. Malum isim ve çevreler mitilimizi duyunca, militanlaştılar. Zavallılar nereden bilsin mitili, onların tutuşmuş çoktan fitili. Biz mitil attık onların beti benzi attı. MHP, dediğini yaptı, sözünü tuttu. İstanbul'a gelmediğimiz uyduranlar, neredeydiniz diye soranlar, iyi görünümlü kötülerdir. Bunlara ne söylesek beyhudedir.

AKŞENER'E MİTİL VE MEKTUP YANITI

"İstanbul'a mitil atacağını söyleyenler mitili İmralı'ya atmışlar" diyor İP'in başındaki. İP'in başındaki şahıs demek ki buna şahit olmuştur. Ya İmralı'da nöbete girmiş ya da aklını devretmiştir. MHP ile teröristler arasında en küçük bağ kurmak iblisin oyununa gelmektir.

Bizim söylediğimiz şudur, HDP Kandil'in siyasi aracısıdır. Ha HDP, ha Kandil, fark yoktur. HDP'nin zillet ittifakının içinde olması, CHP'nin adayına destek mesajları teröristbaşı tarafından kabul görmemiştir. Terörist Demirtaş, teröristbaşı ve Kandil'deki ihanet yuvası arasındaki çatlaklar PKK'nın çözülme süreci işareti olarak değerlendirilmelidir. Güç mücadelelerinin içeriği bizi bağlamayacaktır. Ancak konu İstanbul'dur. Hesaplar İstanbul üzerine yapılmıştır. Mektuba ne CHP'den ne İP'ten tepki gelmemiştir.

Biz çözümcü değiliz, biz işbirlikçi değiliz. FETÖ ile arkalı önlü propaganda yapanlara hiç kimseden ses çıkmaz tepki gelmez. MHP bir şey söylemeyegörsün alayı saldırıya geçer. İmralı'ya mitil attığımızı söyleyen hanımefendi acaba sen postu nereye serdin, kimlere yoldaş oldun.

Seçimden alınan sonuca saygımız tartışmasızdır. İstanbullu kardeşlerimizin iradeleri tezahür etmiştir.

İSTANBUL SEÇİMİ

İstanbul ehline emanet edilmemiştir. Bunun sonuçlarını da ilerleyen yıllarda görmemiz kuvvetle muhtemeldir. Terörizme karşı Pençe harekatını yapan Türkiye, sosyal medyadaki ahlaksız fitneleri de ortadan kaldırmalıdır. Usulsüzlüğe batmış bir seçimin yenilenmesi zaruriydi. CHP, YSK'nın 6 Mayıs seçim iptal kararını haksız şekilde tartışmaya açmış, ağır hakaretlerle karalamıştır. CHP Genel Başkanı'nın grup toplantısında 23 Haziran seçimi de iptal edilirse tepki göstermeyeceğim demesi arızalı bir ironidir. CHP Genel Başkanı korku tünelinde bocalamaya çoktan başlamıştır. Korkunun ecele faydasının olmadığı görülmüştür. Bundan sonra Ekrem İmamoğlu, Kılıçdaroğlu'nun kabuslar görmesine neden olacaktır. 23 Haziran seçiminin hemen ardından CHP'li belediye başkanının teşekkür konuşması dikkatle analiz edilmelidir. Konuşma bir belediye başkanının yapacağı konuşma değildir. Gizli gündemi doğrultusunda anlaşılan bir hazırlık içindedir. Yapay bir cumhurbaşkanı üslubu ile ahkam kesen CHP'li başkanın konuşma yapması bize göre tesadüfi görülemeyecektir. Proje isim olduğuna vurgu yaparken aklımızın bir köşesinde hep bu düşünce olmuştur.

İstanbul 566 yıllık fetih namusudur. 23 Haziran sonuçları ile şımaranlar, hakettiklerini mutlaka bulacaklar.

Herkes ayağını denk almalıdır. Durduğu yeri tekrar gözden geçirmelidir. Siyasi paçozluğa müsaade olmayacaktır. 7 dakikada domuz eti tüketmek ile övünenlerin bizim üzerimizden nefret yarışına girmeleri terbiyesizliktir. Konvoy ile girişimizi geriye sarıp alaya alanlar bilmelidir ki, yedikleri haram lokmalar günü geldiğinde boğazlarına duracaktır.

ABD İLE S-400 GERİLİMİ

S-400 konusu artık bir savunma sisteminden daha fazlasını ihtiva etmektedir. S-400 sistemini alırsanız, şöyle olur, böyle olur tehditlerinin bizim nezdimizde hiçbir geçerliliği yoktur. ABD ister beğensin ister beğenmesin S-400'lerin alınması bir varoluş meselesine dönüşmüştür. Türkiye teslim olmamalıdır, taviz vermemelidir. S-400 almak sadece milli güvenlik için değil, milli devlet için de vazgeçilmezdir.

YUNANİSTAN İLE 'SONDAJ' GERİLİMİ

Doğu Akdeniz'deki mütecaviz söz ve eylemlere her gün yenisi eklenmektedir. Sabrımız taşmaktadır. Yunanistan ateşle oynamaktadır. Topal ördek Çipras, Akdeniz ve Ege'de savaş riski var deyip Türkiye'yi önleyeceklerini ilan etmiş. Yunan hükümeti bilmelidir ki, Akdeniz ve Ege'de önümüzü kesecek bir korsan henüz anasının karnından doğmamıştır. İzmir'de denize dökülen dedelerinden ders almalıdır. Almıyorsa denizde yutulmaya şimdiden hazır olmalıdır. Yunan munan bilmeyiz. Yolumuza çıkan olursa ezeriz. Önümüzü kesenin ömrüne kastederiz. Çipras Akdeniz ve Ege'de karşımıza çıksın da nelerin olacağını görsün.

Geri Dön