HABER

Bakan Eroğlu'ndan ''ağaç katliamı'' uyarısı

Ankara -AA- Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, "Yılbaşında ağaç katliamına sebep olan çam ağaçları yerine saksılı çam ağaçlarını tercih edip, bu fidanları yılbaşı sonrasında toprakla buluşturarak mevcut orman varlığımızın korunmasına katkıda bulunabilirsiniz" dedi.

Eroğlu, yayınladığı yılbaşı mesajında, Bakanlığı'nın 2007 yılında çevre ve ormanların korunmasının yanı sıra erozyonla mücadele için çalışmalar gerçekleştirdiğini belirterek, bu çalışmaların 2008'de artan bir hızla devam edeceğini bildirdi.

Başlattıkları "Milli Ağaçlandırma Seferberliği" kapsamında 2012 yılına kadar 2.3 milyon hektar alanın ağaçlandırılmasının hedeflendiğini kaydeden Eroğlu, "Yeni bir yıla girerken lütfen sizler de birer fidan dikiniz veya cep telefonunuzdan 1923'e göndereceğiniz bir mesajla 5 YTL ile Milli Ağaçlandırma Seferberliği'ne destek olunuz" çağrısını dile getirdi.

Bir fidanın fazla bir şeyi değiştirmeyeceğinin düşünülmemesi gerektiğini ifade eden Eroğlu, şunları kaydetti:

"Geliniz yeni yılda hep birlikte fidanları ağaçlara, ağaçları ormanlara dönüştürelim. Ayrıca yılbaşında ağaç katliamına sebep olan çam ağaçları yerine saksılı çam ağaçlarını tercih edip, bu fidanları yılbaşı sonrasında toprakla buluşturarak mevcut orman varlığımızın korunmasına katkıda bulunabilirsiniz."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön