HABER

Bakan Koca paylaştı! İşte aşılama oranı en yüksek 10 il

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kovid-19 ile mücadele kapsamında aşılama oranı en yüksek 10 ilin Edirne, Amasya, Eskişehir, Çanakkale, Kırklareli, Balıkesir, Muğla, Burdur, Bilecik ve Sinop olduğunu açıkladı.

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, aşılama oranı en yüksek 10 ilin bulunduğu tabloya yer vererek, "Aşı sırası gelip, en az 1 doz aşı yaptıranların oranı yükseliyor. Salgın hastalıkları kontrol altına alabilmenin en etkili yolu dün olduğu gibi bugün de aşıdır. Sağlığınız için siz de kolları sıvayın." ifadelerini kullandı.

Tabloda, Edirne yüzde 68,86, Amasya yüzde 67,66, Eskişehir yüzde 67,54, Çanakkale yüzde 67,31, Kırklareli yüzde 66,74, Balıkesir yüzde 65,16, Muğla 64,49, Burdur yüzde 64,38, Bilecik yüzde 64,23 ve Sinop yüzde 64,03 ile aşılama oranı en yüksek 10 il oldu.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 31 yorum
valla dün yaptırdım biontech kolum ağriyor ve ateşim kirgınlik fena
Normal yan etkiler herkeste aynı
@recep_kara_1991 Atesini bir kontrol ettir, oyle olmamasi lazim
@hasan0332 Ben Biontech oldum ☺️ Ayrıca milletin abartması alerji falan yapmıyor ki en çok alerjik bünyesi olan insanım bana bile yapmadı ne ateş ne bişey ne ağrı ne alerji hiçbir yan etkisi yok.
@recep_kara_1991 sen oldun mu ki fikir veriyorsun
@hantepli1991 Yan etki anca yapılan kişilerin %1-2 sinde görülüyor.
@recep_kara_1991 Yan etki yok denecek kadar az Sadece vurulan kolda kas ağrısı oda 24 saate kadar geçiyor. Sizde ateş falan varsa bence bir hastaneye danışın ...
Şampiyon Balıkesirspor !! best a.ş
@blk_ahmet_10 Best Trafo reklami yapalim
bende Eskişehirdeyim yaşım 26 2.sinovac aşısından 1 gün sonra hafif ateş ve öksürük başladı sonra sırt bel ağrısı eklendi sonra grip gibi sesim kalınlaştı ve burnum tıkandı koku gitti ama tad alma var şuan 7.gun oldu hala öksürük var sırt ve bel ağrısı hafif ara ara çok az ateş geliyo muhtemelen koronayim ama aşı mı yaptı emin değilim çok dikkat eden birisiyim normalde sizde de varmı benzer durum ?
kardeş koronasın emin ol geçmiş olsun
@kvppolat2 Sinovac aşısını olmasınlar diye mi böyle bir provakasyon yapıyorsun. Trollerden bıktık. 2 Aydır Sonak aşısı bulamadık sen nasıl yaptırdın??? Yoksa elde snovac mı yok
@bilge_adam_1992 Gidip de çinlilerin aşısını niye olalım, he çin kendi milletine o aşıyı yapmadı zaten ayrıca sadece acil durumda kullanılabilir dendi kimse onaylanmadı. Bütün heryerde onay alan güvenilir tek aşı Biontechdir. He şimdi herhalükarda milliyetçilik yapacaksınız. Milliyetçilik yapacaksanız Biontech en iyisidir. Sonuçta onu Türk yaptı. Virüsü yayan çin milletin aşısına mı güvenilir.
Covid 19 semptom kılavuzu gibisin, daha ne olsun, geçmiş olsun
yalan söyleyip milletin aklini bulandiriyorsan umarim söylediklerin gercek olur.
Geri Dön