HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Bu yaz kavrulacağız! Bakan Özhaseki'den uyarı geldi: 'Bazı illerimizde sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerine çıkıyor'

Vatandaşlar baharı beklerken yaz erken geliyor. Meteoroloji yeni hava durumu tahmin raporunu yayımladı. Bu hafta hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerine çıkacak. Afrika sıcaklarının etkisiyle çarşamba günü birçok ilde 30 ve üstü derecelerde sıcaklıklar görülecek. Hafta boyunca devam edecek sıcaklık nedeniyle Bakan Özhaseki de vatandaşlara uyarıda bulundu. İşte detaylar...

Bu yaz kavrulacağız! Bakan Özhaseki'den uyarı geldi: 'Bazı illerimizde sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerine çıkıyor'

Yaz bu sene erken geliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinin ardından haftalık hava tahminini duyurdu. Bu hafta hava sıcaklıklarının ülke genelinde mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Perşembe günü ise sağanak yağış yurdun Batı bölgelerinde etkisini gösterecek.

Yapılan açıklamada "Haftalık Hava Tahmini (14- 20 Nisan 2024); Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının; hafta başında yükselmeye devam edeceği ve ülke genelinde mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerine çıkacağı tahmin ediliyor" denildi.

YAZ GELMEDEN BİRÇOK ŞEHİR 30'LU DEĞERLERİ GÖRECEK!

Hava Forum hesabından da Afrika sıcak hava dalgası için uyarı yapıldı. Paylaşımda "Hem Afrika sıcak hava dalgası hem de Afrika çöl tozları ülkemize doğru yola çıktı" denirken salı akşamı Türkiye'ye giriş yapacağı belirtildi.

Bir sonraki paylaşımda ise "Afrika ile sıcaklık şahlanışı yaşayacağız. Yaz gelmeden birçok şehir bu sezon 2. kez 30'lu değerleri görecek" dendi.

hgfghfghfh

BAKAN ÖZHASEKİ: DİKKATLİ VE TEDBİRLİ OLALIM

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı; Meteoroloji Genel Müdürlüğümüzün hava tahmin raporuna göre, yurdumuz genelinde yarından itibaren hava sıcaklıklarında artış beklenmektedir. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 4 ila 10 derece üstünde seyretmesi beklenirken, bazı illerimizde sıcaklıkların 30 derecenin üzerine çıkması öngörülmektedir. Özellikle yaşlı ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın Meteoroloji Genel Müdürlüğümüzün verileri doğrultusunda dikkatli ve tedbirli olmalarını istirham ediyorum" ifadelerine yer verdi.

BAKAN-OZHASEKI-BAZI-ILLERIMIZDE-SICAKLI_40437

VATANDAŞLARI UYARDI!

Bakan Özhaseki, doğal oksijen kaynağı olan ormanlarda, havaların ısınmasıyla beraber herhangi bir yangın olmaması için tüm vatandaşlardan duyarlı davranmaları konusunda uyarıda bulundu.

(DHA)

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler