HABER

Bakan Soylu açıkladı! İşte yurt içindeki terörist sayısı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türk Devletleri Teşkilatı MGK Genel Sekreterleri İçişleri Bakanlığı Çalışma Toplantısı'nda konuştu. Bakan Soylu, "Sadece 2014 yılında 5 bin 558 kişinin katılım yaptığı PKK'nın, bugün yurt içindeki tüm silahlı eleman mevcudu 150'nin altına indi" dedi.

Bakan Soylu açıkladı! İşte yurt içindeki terörist sayısı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türk Devletleri Teşkilatı MGK Genel Sekreterleri İçişleri Bakanlığı Çalışma Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Soylu, “Sadece 2014 yılında 5 bin 558 kişinin katılım yaptığı PKK’nın bugün yurt içindeki tüm silahlı eleman mevcudu 150’nin altına indi” dedi.

Terörle mücadelede terörün beslendiği kaynakları kurutma yoluna gittiklerini belirten Soylu, şunları kaydetti:

"Bir belediye teröre silah taşıyamaz. Onlar da teröristlerin yakınlarını belediyelere sokma konusunda gönüllendirici bir anlayışı o belediyelerin üzerinden gerçekleştiremez. PKK'ya gelen yardımları iletmek için kurulmuş derneklere kadar, yine aynı maksatla ülkemizde faaliyet gösteren yabancı STK'lerden oraya aktarılan kaynaklara kadar pek çok yapıya müdahale ettik ve bu kaynağı kuruttuk. Yüksek kapasiteli, kesintisiz silahlı operasyonlar yaptık, yapıyoruz. Ayrıca yoğun yol kontrolleri ve uyuşturucu operasyonlarıyla hem örgüt faaliyetlerine hem de sigara kaçakçılığı ve uyuşturucu gelirlerine darbe vurduk. Kendi ürettiğimiz İHA ve SİHA'larla sahadaki elemanlarımızın elini güçlendirdik.

Sadece 2014 yılında 5 bin 558 kişinin katılım yaptığı PKK’nın bugün yurt içindeki tüm silahlı eleman mevcudu 100 sınırına gelmiştir. Katılım sayısı ise geçen yıl sadece 51 kişiydi. Bu yıl 3'ü Fransa’dan olmak üzere toplam 22 kişidir. Ülkemizdeki PKK terör eylemlerini 2016'ya göre yüzde 95 azalttık."

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler