HABER

Balbay, 16 bin 237 oyla aday oldu

Ön seçimde 16 bin 237 oy alan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, "Çetin ve centilmen yarış oldu. Ön seçim, Genel Başkanımızın da katılmasıyla çok daha anlamlı hale geldi” dedi.

Balbay, 16 bin 237 oyla aday oldu

Ön seçimde 16 bin 237 oy alarak İzmir 2. bölgede CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu izleyen CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, "Çetin ve centilmen yarış oldu. Ön seçim, Genel Başkanımızın da katılmasıyla çok daha anlamlı hale geldi” dedi.

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, ön seçim sonrası yaptığı açıklamada, "Bütün örgütlerimiz Genel Başkanımızın en çok oyla ön seçime gitmesini kendi başarıları olduğunu düşündüler. Genel Başkanımız geçerli oyların yüzde 95'ten fazlasını alarak ön seçimde yerini aldı. CHP kırıp dökmeden centilmen bir yarış yaptı. Tatlı sert dedikoduları içermesiyle birlikte artık genel seçimlerde başarıya ulaşmak var. Benim 2. maratonum başladı. Düşünce üreten ve yazan biriyim. Bu özelliklerim 2. planda artık. Yazan kişiden çok çözen kişi olmaya adayım siyaset gömleğini giydim, dersime iyi çalıştım. Bir onun kadar da İzmir üzerine çalıştım” diye konuştu.

(İHA)

Geri Dön