HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Balbay'dan açıklamalar

CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Balbay, "Biz erkeklerin erkek kotası arayacağı bir CHP hayal ediyorum” dedi.

Partisinin Amasya'da düzenlediği programda CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan'ın partisinin yerel seçimlerde 51 kadını belediye başkan adayı gösterdiğini belirtmesi üzerine değerlendirme yapan Mustafa Balbay, "Ben her yerde kadın kollarımızı çok hırslı görüyorum. Ben, biz erkeklerin erkek kotası arayacağı bir CHP hayal ediyorum. Türkiye'deki taşınmaz mülkiyetin sadece yüzde 8'i kadınlar üzerine. Bu da gerçekten bu toplumda eşitsek bu paylaşımın büyük bir haksızlık olduğunu ayrıca aktarmak istiyorum” diye konuştu.

Başbakan Erdoğan ile oğlu arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtlarını değerlendiren CHP'li Balbay, "Osmanlı'da Lale Devri vardı. Bunlarda sülale devri var. Ama artık bu çalımları bir kez daha görüyorum ki nasıl Osmanlı'nın Lale Devri uzun sürmediyse sülale devri de uzun sürmeyecek” şeklinde konuştu.

Türkiye'de tarım arazilerinin yüzde 25'nin ekilmediğini vurgulayan Balbay, "Türk tarımının potansiyeli yüz milyon insanı doyuracak bir kapasiteye sahip ama Bakanlar Kurulu'nu doyurur mu bilmiyorum. Ama Ankara'da yapılan hesaplar tarım deyince üretim değil ithalat akla geliyor” ifadelerini kullandı.

Özel İdare Salonu'nda düzenlenen programa CHP Amasya Milletvekili Ramis Topal, CHP İl Başkanı Hüseyin Duran, CHP Amasya Belediye Başkan Adayı İlyas Ayık, parti yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı.

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler