HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'ne nasıl gidilir? İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi ulaşım bilgileri

Japonya ve Türkiye iş birliği ile açılan Çam ve Sakura Şehir hastanesi bu yönüyle uluslararası sağlık merkezi özelliği taşımaktadır. Açıldığı günden itibaren büyük ilgi gören hastane, uluslararası etkin ve geçerli tedavi yöntemleri konusunda da dikkat çekmektedir. Peki, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'ne nasıl gidilir?

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'ne nasıl gidilir? İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi ulaşım bilgileri

İçindekiler

  • Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'ne nasıl gidilir?
  • Metrobüsle Çam Sakura Hastanesi'ne nasıl gidilir?
  • Çam Sakura Hastanesi'ne hangi metro gidiyor?
  • Çam ve Sakura Şehir Hastanesi hangi otobüs gider?

Kovid-19 salgınının yükselişe geçtiği dönemde ihtiyaç doğrultusunda büyük bir hızla inşa edilen Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nde, 30 bin metrekare kapalı alan içerisinde erişkin, çocuk, travma ve kadın doğum bölümleri olmak üzere 4 ayrı acil servis alanı mevcuttur. Hastanede, günlük asgari 7 bin civarı hastaya hizmet verecek yapıda tanı ve tedavi üniteleri olan acil servislerde, negatif basınçlı odaların da yer aldığı ve gerektiğinde acil yoğun bakım şartlarının oluşturulabileceği 226 gözlem alanı yer almaktadır.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'ne nasıl gidilir?

Çam Sakura Hastanesi, İstanbul’un Başakşehir ilçesinde yer almaktadır. İstanbul nüfusun oldukça yoğun olması nedeniyle toplu taşıma seçenekleri bir hayli çeşitlidir. Bu sayede gidilmek istenen konuma birçok farklı toplu taşıma yöntemi ile ulaşılabilmektedir. Seçenekler fazla olunca hastaneye ulaşmak isteyen vatandaşlar, "Çam ve Sakura Hastanesi'ne nasıl gidilir?" ve "Başakşehir Şehir Hastanesi'ne nasıl gidilir?" sorularının cevaplarını merak etmektedir.

Detaylı olarak, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, Başakşehir’de bulunan Olimpiyat Bulvarı'nda yer alır. Hastaneye özel araç, İETT otobüsleri, minibüsler ve metro ile ulaşım sağlanabilmektedir. İETT otobüsleri ile gidilmek istendiği takdirde belirli bazı otobüs hatları hastanenin tüm bloklarına uğramaktadır.

Bunların haricinde otobüsler, hastanenin H bloğunda yer alan fizik tedavi-rehabilitasyon hastanesi önündeki durakta durmaktadır. Bununla birlikte Metro Hattı'nın Şehir Hastanesi istasyonu hastanenin içinde yer alır. Bu istasyon 8 Nisan 2023'te ulaşıma açılmıştır. Metro istasyonunun içerisinden, hastanenin D bloğunda yer alan Kadın Doğum ve Kalp Damar Hastanesi'ne ve Başhekimlik bölümüne direk olarak erişim sağlanabilmektedir.

Metrobüsle Çam Sakura Hastanesi'ne nasıl gidilir?

Anadolu yakasından gelenler için:

Kadıköy Söğütlüçeşme'den Marmaray veya metrobüse binilir ve Yenikapı'da inip Yenikapı-Kirazlı metrosuna binilir. Metro ile Kirazlı'da inip, Kirazlı-Kayaşehir metrosuna binilir ve Şehir Hastanesi durağında inildiği takdirde Başakşehir Şehir Hastanesi'ne ulaşılır.

Büyükçekmece, Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar, Küçükçekmece bölgelerinden gelenler için:

Herhangi bir metrobüs istasyonundan metrobüse binilir ve Şirinevler durağında inilir. Buradan Yenikapı-Havalimanı metrosuna aktarma yapılır. Metro ile Otogar istasyonunda inilir ve Yenikapı-Kirazlı metrosuna binilir. Bu hat üzerinde Kirazlı'da inilir ve Kirazlı-Kayaşehir metrosuna aktarma yapılır. Daha sonra Şehir Hastanesi durağında inilir ve Başakşehir Şehir Hastanesi'ne ulaşılır.

Çam Sakura Hastanesi'ne hangi metro gidiyor?

Metro istasyonu hastane içerisinde yer aldığından, metro ile ulaşım oldukça kolaydır. Yenikapı-Kirazlı metrosuna binilir ve Kirazlı'da inip Kirazlı-Kayaşehir metrosuna bindikten sonra Şehir Hastanesi durağında inildiğinde Başakşehir Şehir Hastanesi'ne ulaşabilir.

Çam ve Sakura Şehir Hastanesi hangi otobüs gider?

Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ne giden otobüs hatları İETT tarafından açıklanmıştır. Çam Sakura Hastanesi'ne giden otobüslerin listesi aşağıdaki gibidir:

  • 98 FENERTEPE/BAŞAKŞEHİR – BAKIRKÖY
  • 89C BAŞAKŞEHİR METROKENT-TAKSİM
  • 143 KÜÇÜKÇEKMECE – İSTOÇ
  • 98 FENERTEPE/BAŞAKŞEHİR – BAKIRKÖY
  • 89C BAŞAKŞEHİR METROKENT-TAKSİM

En Çok Aranan Haberler