HABER

Basketbolda istatistik liderleri

Beko Basketbol Ligi'nde 8. hafta geride kalırken, ligin istatistik liderleri de belli oldu.

Ligin 8. haftası sonunda sayı krallığında Galatasaray Cafe Crown forması giyen Gerald Fisher, 21 sayı ortalamasıyla ilk sıradaki yerini korudu. Bu oyuncuyu, 20.6 ortalamayla Selçuk Üniversitesi'nden Brian Boddicker takip ederken, Casa TED Kolejliler'de oynayan Charles Davis de 20 ortalamayla üçüncü sırada yer aldı.

Ribauntta ise Beykoz takımında oynayan Edmund Saunders, 11.3 ortalamayla ilk sırada bulunurken, Pınar Karşıyakalı Marcus Slaughter ve Mersin Büyükşehir Belediyesi'nde forma giyen Ümit Sonkol, 10.5 ortalamayla bu oyuncuyu takip ettiler.

Asist krallığında ise ilk sırada Casa TED Kolejliler forması giyen Marques Green, 6.5 ortalamayla ilk sıraya yükseldi. Bu hafta sakatlığı nedeniyle takımındaki yerini alamayan Fenerbahçe Ülkerli Willie Solomon 6.3 ortalamayla ikinci sıraya düşerken, Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi'nden Dominique Hawkins 5.3 ortalamayla üçüncü sıradaki yerini korudu.

Blok krallığında da Casa TED Kolejliler'den Jay Hansen, 3 ortalamayla ilk sırada bulunurken, Galatasaray Cafe Crown'da oynayan Fatih Solak, 2.6 ortalamayla ikinci sıraya yükseldi. Mersin Büyükşehir Belediyesi'nden Ja Ja Richards ise 2.5 ortalamayla üçüncülüğü elde etti.

Top çalma da ise Casa TED Kolejliler'in başarılı oyuncusu Marcus Green ilk sırada yer aldı. Green, 7 maç sonunda 3.3 ortalamayla ilk sıradaki yerini korurken, Pınar Karşıyakalı Marcus Slaughter 2.9 ortalamayla ikinci, Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi forması giyen Dominique Hawkins 2.5 ortalamayla üçüncü sırada yer aldılar.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön