Başörtülü genç kıza bıçaklı saldırı

Fransa'nın başkenti Paris'in batısında yer alan Trappes'da başörtülü bir genç kız bıçaklı saldırıya uğradı.

2 kişi oldukları belirtilen saldırganların başörtüsünü çekerek çıkardıkları genç kadının yüzüne de bıçakla zarar verdikleri kaydedildi.

16 yaşında olduğu belirtilen genç kız, polise verdiği şikayet dilekçesinde saldırganların kendisine "Pis Müslüman ülkene geri dön, Pis zenci başörtünü çıkar.” gibi ifadeler kullandıklarını kaydetti. Yerde de tekmelere maruz kaldığını söyleyen genç kadın, olay yerinden geçen bisikletli bir kişinin müdahalesi ile kurtulduğunu aktardı.

Saldırıyı en sert dille kınadığını söyleyen Fransa İçişleri Bakanı Manuel Valls, cumhuriyet değerlerine ve inanç özgürlüğü prensibine karşı yapılan bu saldırının kabul edilemez olduğunu vurguladı. Ekonomi, Sosyal Dayanışma ve Tüketim Bakanı Benoît Hamon da "Provokasyon amacıyla işlendiği görülen bu yeni ırkçı saldırıyı en sert dille kınıyorum." dedi. Hamon, hükümetin Müslümanlara yönelik saldırılara karşı kararlı tutumunun da devam edeceğinin altını çizdi.

Haziran ayında Paris'in kuzey banliyösü Argenteuil'de başörtülü kadınlara yönelik gerçekleştirilen saldırılarla ilgili polisin soruşturması sürüyor. Suçluların henüz yakalanamadığı saldırıda başörtülü hamile kadın çocuğunu kaybetmişti.

Son saldırının gerçekleştiği Trappes'da da temmuz ayında polisin peçeli bir bayana ceza yazmak istemesiyle başlayan olaylar günlerce sürmüş, olay uzun süre ülke gündeminin ilk sırasında yer almıştı.

Olaylarda gözünden ağır yaralanan 14 yaşındaki bir kişi de mahkemeye başvurarak olaya karışan polislerin cinayete teşebbüs suçlamasıyla yargılanmalarını istedi. CİHAN

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Böyle hayvanlığı sadece chhplilerden beklerdim.
annenden beklemez misin ?
SEN DE KAFAYI CHP ILE BOZDUN GALIBA !!!
ülkemizde adamları baş tacı yapalım adamların yaptığına bak ayıdan post olmaz
ozergs gerçekten sizler hastalıklı insanlarsınız. sizin gibiler milletin gözünü çıkarıp öldürüyor bu ne o zaman? hayvanlıktan daha öte birşey. hayvan bile yapmaz çünkü sizin yaptığınızı.
buda haber yani utanın yahu biraz
Demek oluyorki,insana,doğaya sevgi duymanın çağdaş medeni bir ülkede yaşamakla ir ilgisi yok,dünyada bir baş örtüsü muabbeti aldı başını gidiyor,KUTSAL KİTABIMIZDA DAHİ BU KONUDA ZORLAMA YOK SADECE TAVSİYE olurken,o başı kapalı hanım efendiye saldıran ve ve bunun gibi geri zekalılar,sizler neye hizmt ediyorsunuz,bırakın insanlar başkalarına zarar vermemek kaydıyla özgürce yaşasınlar,sen nereni açaarsan aç karışan yoksa sen karşı tarafa neden saldırıyorsun,
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler