Bebeğinizin cilt bakımı

Bebeğinizin cilt bakımı

Fransız Alphanova Laboratories'in ürettiği Bebek Cilt Bakım Ürünleri markası Alphanova-bebe, eczanelerde satışa sunuldu.
1923 yılında P.N. Gerolymatos tarafından kurulan, Amerika'dan Hongkong'a (20 ülkeye) ürünleri satılan Avrupa'nın büyük sağlık firması PNG Gerolymatos Grup Genesis İlaç'ı kurarak 2000 yılında Türkiye pazarına girdi.

Genel Müdürlüğünü Dr. Cemal BÖKE'nin yaptığı Genesis İlaç 2008 yılı yatırımlarına dermo kozmetik ve dermo pediatri alanındaki ürünleri ekleyerek devam etmektedir.
Doğal bebek bakım ürünleri kategorisine, eczanelerden satılacak ürünlerle giriş yapan Genesis İlaç, Fransız Alphanova Laboratuarlarının ürettiği Alphanova-bebe markalı ürünlerini 25 Mart tarihinde SuAda'da gerçekleştirdiği bir toplantı ile Türkiye pazarına duyurdu.

Avrupa ülkelerinde de eczanelerde satılan Alphanova-bebe ürünlerinin üreticisi olan Alphanova Laboratuarları doğal ve dermatolojik bakım üzerine odaklanmış bir Fransız şirketidir.

Alphanova projesi, hem kullanıcının cildine hem de doğaya karşı duyarlı doğal kozmetik ürünler geliştirmektedir. Alphanova-bebe ürünleri de bu paralelde Avrupa standartlarına uygun bir şekilde üretilmektedir.

Sadece eczane kanalında satışa sunulacak Alphanova-bebe ürünleri şu an için sadece bebek bakım ürünleri ile Türkiye pazarındaki yerini alıyor. Önümüzdeki dönemde ise ürün gamının genişlemesi planlanmaktadır.

Son birkaç yıldır hızlı bir gelişim içerisinde yer alan bebek bakım ürünleri arasından Alphanova-bebe, kendisine has Alphaprotect – cilt florası üzerindeki iyi ve kötü bakteri dengesini iyi bakteriler lehine düzenleyen - özelliği ve Paraben gibi koruyucu maddeleri içermeyen bileşiminden ötürü rakiplerinden ayrışmaktadır. Alphanova-bebe ürünlerinin Banyo, Bakım, Alt Değişim ve Bebek Kokularından oluşan dört farklı alt segmenti bulunmaktadır.

Mart ayında aktif satışı yapılmaya başlanan ürünlerin operasyon ağının uzman bir eczane ekibi ile kısa sürede Türkiye çapındaki eczanelere ulaşması hedeflenmektedir. Genesis İlaç AŞ. 2008 yılı sonunda şu anda faaliyet gösterdiği altı bölgesinde de Alphanova-bebe ürünlerinin satışını yapmayı amaçlamaktadır.

Son rakamlara göre eczanede satışı yapılan kişisel bakım ürünlerinin toplamdan aldığı pay %4'ler civarında. Ancak, eczane kanalının sağlık odağının da olmasından ötürü firmaların bu kanala daha fazla yatırım yapmak eğilimleri güçlü bir şekilde devam etmektedir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler