KADIN

Bebeğinizle iletişime geçmek için beklemeyin!

Bebeğinizle iletişime geçmek için beklemeyin!

Bebekle ile annenin iletişimi hamilelikte başlıyor.

Bebeklerle sağlıklı iletişim nasıl olmalıdır?

[Nasıl TV - Bebeklerle sağlıklı iletişim nasıl olmalıdır?](http://www.nasil.tv/Bebeklerle-saglikli-iletisim-nasil-olmalidir)

Bebeklerle iletişim hamilelik sırasında başlar. Annenin huzurlu olduğu, stresten, kaygıdan uzak olduğu, sevgi ve hoşgörü çerçevesinde geçirdiği gebelik bebeğe huzur ve mutluluk olarak yansır.

Bebeklerle iletişimde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

[Nasıl TV - Bebeklerle iletişimde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?](http://www.nasil.tv/Bebeklerle-iletisimde-dikkat-edilmesi-gerekenler-nelerdir)

Bebeklerle iletişime geçmeniz için hiçbir zaman erken ya da geç değildir. Bebeğiniz doğar doğmaz ona dokunun, sarılın, okşayın, emzirin. Özellikle emzirirken göz kontağı kurun. Bu göz kontağı anne ile bebek arasında özel bir bağ oluşturur.

Bebeklerle ailenin iletişimi nasıl olmalıdır?

[Nasıl TV - Bebeklerle ailenin iletişimi nasıl olmalıdır?](http://www.nasil.tv/Bebeklerle-ailenin-iletisimi-nasil-olmalidir)

Bebek doğduktan sonra fiziksel ihtiyacını anne sütü karşılamakta. Duygusal ihtiyacını da hem hamilelik sırasında hem de doğduktan sonra anne ve baba birlikte karşılaması gerekiyor.

Bebeklerin anne ile göz teması nasıl olmalıdır?

[Nasıl TV - Bebeklerin anne ile göz teması nasıl olmalıdır?](http://www.nasil.tv/Bebeklerin-anne-ile-goz-temasi-nasil-olmalidir)

Anne ile bebek buluştuğu anda göz kontağı çok önemlidir. Yeni doğan bebekler 19-20 cm'den anneyi görebilirler. Bu yüzden, 'bebek beni görmez, iletişim kurmaz' demeyin.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön