Bebeklerde bez pişikleri nasıl geçer?

Minik bebeğinizin pişikler ile keyfini bozmak istemiyorsanız bunu nasıl önleyeceksiniz? İşte yanıtı...

Bebeklerde bez pişikleri nasıl geçer?

Bebeklerde en sık görülen sorunlardan bir tanesi de hiç şüphesiz pişikler. Peki minik bebeğinizin pişikler ile keyfini bozmak istemiyorsanız bunu nasıl önleyeceksiniz? İşte yanıtı...

Bebeğinizin cildinde pişikler oluştuğunu farkettiyseniz, altını daha sık değiştirmeye ve özellikle pişik olan bölgeyi iyi bir şekilde temizledeğinize ve kuruladığınıza emin olun.

Pişik kremleri satın alırken özellikle çinko içerikli kremler tercih edin.

Pişikleri hızlı tedavi edebilmek için küçük miktarlarda doğal yağlardan destek alın.

Bebeğinizin altını temizlerken ıslak mendillerden yardım alıyorsanız kimyasal içerikli olmamasına önem gösterin. Bu tip içerikli ürünler, bebeğinizin cildini tahriş edecektir.

Emzirdiğiniz bir dönemde pişikler oluşmaya başladıysa ve asitli gıdalar tüketiyorsanız, tüketmemeye özen gösterin. Eğer bebeğinizin ek gıda aldığı bir dönemde pişikler oluşuyorsa, o halde onun aldığı besinlere ayrıca özen göstererek alerji gıdalar tüketmediğinden emin olun.

Bebeğinizin bakımı için gönül rahatlığıyla ürünler seçebilir, Vodafone Altın Kulüp’ün kadınlara özel sunduğu indirimlerle alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. Şimdi Joker mağazalarında %10 indiriminiz var. Siz de Hemen ALTIN KULUP yazıp 7000’e ücretsiz SMS gönderip üye olabilirsiniz. Ardından Vodafone Yanımda uygulamasına girip, Avantaj Cepte menüsünden indirim şifrenizi alabilirsiniz. Formda olmak şimdi çok kolay!

.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
pişiğe en doğal yöntem saf zeytinyağı.kullanıyorum lokum bebişimde hiç bişey kalmıyor.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler