HABER

Belçika'da Müslüman genç kıza saldırıya kınama

Belçika Yahudi Toplumu Koordinasyon Komitesi, hafta başında 19 yaşındaki genç Müslüman kızı hedef alan saldırıyı kınadı

BRÜKSEL (AA) - Belçika Yahudi Toplumu Koordinasyon Komitesi (CCOJB), hafta başında Charleroi bölgesinde 19 yaşındaki Müslüman kıza yönelik saldırıyı "şiddetli" bir şekilde kınadı.

CCOB'den yapılan yazılı açıklamada, "Anderlues'deki genç Müslüman kıza yönelik korkunç saldırıyı şiddetli bir şekilde kınıyoruz." ifadesine yer verildi.

Genç kızın başındaki örtüsünün çekildiği, kıyafetinin yırtıldığı, hakarete uğradığı ve fiziksel zarar gördüğü saldırının "alçak bir davranış" olarak nitelendirildiği açıklamada, dini nedenlerle barışçıl vatandaşları hedef alan saldırganların en ağır şekilde cezalandırılması gerektiği belirtildi.

Açıklamada, polis yetkililerinin korkunç saldırının faillerini en kısa zamanda bulacağına yönelik inancın tam olduğu vurgulandı.

Brüksel'in 60 kilometre güneyindeki Charleroi şehrine bağlı Anderlues bölgesinde Müslüman bir genç kız, pazartesi gecesi sokakta 2 kişinin sözlü ve fiziksel saldırısına uğramıştı. Genç kızın sokakta önünü kesen saldırganlar önce kendisine hakaret etmiş ardından da başındaki örtüyü ve elbiseleri yırtmıştı.

Saldırganlar kaçmaya çalışan genç kızı yerde sürükleyerek "Pis Arap" şeklinde hakaretlerde bulunmuş, elbisesini yırttıkları kızın karnına, ayaklarına ve vücudunun çeşitli yerlerine kesici aletle zarar vermişti.

.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön