HABER

Belediye otobüsüne molotoflu saldırı

PKK sempatizanları bir belediye otobüsüne taşlı ve molotof kokteylli saldırı gerçekleştirdi. Saldırıda ölen ve yaralanan olmadığı öğrenilirken, saldırganların kaçtıkları bildirildi.

Belediye otobüsüne molotoflu saldırı

İZMİR (İHA) - İzmir'in Bayraklı ilçesi Onur Mahallesi semtinde bölücü terör örgütü PKK sempatizanları bir belediye otobüsüne taşlı ve molotof kokteylli saldırı gerçekleştirdi. Son durağa giderken yapılan saldırıda ölen ve yaralanan olmadığı öğrenilirken, olayı gerçekleştiren saldırganların kaçtıkları bildirildi.

Olay Yamanlar Onur Mahallesi son durak yakınlarında akşam saat 19.00 sıralarında meydana geldi. Son durağa giden ve içinde az sayıda yolcu bulunan otobüse taşla saldırıda bulunuldu. Durmak zorunda kalan otobüsten yolcular indikten sonra ise molotof kokteyli atıldı. Otobüse saldıran yaklaşık 20 kişilik grup daha sonra kaçtı. Saldırı sonucunda otobüsün camları kırıldı. Emniyet yetkilileri tarafından ismi açıklanmayan otobüs sürücüsü şans eseri yaralanmazken, basın mensupları olay yerine yaklaştırılmadı.

Olay yerine çok sayıda çevik kuvvet polisi sevk edilirken geniş çaplı güvenlik önlemi alındı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön