Belediye otobüsüne taşlı saldırı

İZMİR (İHA) - İzmir'in Karşıyaka ilçesi Yeni Girne Bulvarı üzerinde seyreden belediye otobüsüne kimliği belirsiz kişilerce taşlı saldırı düzenlendi. Otobüse taş atan saldırganlar, aracın camlarının kırılmasına ve 1 kişinin yaralanmasına neden oldu.

Edinilen bilgiye göre olay Karşıyaka, Yeni Girne Bulvarı üzerinde meydana geldi. İddiaya göre 93-508 numaralı belediye otobüsü, Yeni Girne Köprüsü'nden geçerken, kimliği belirsiz kişilerin taşlı saldırısına uğradı. Taşlanan otobüsün bazı camları kırıldı. Otobüste bulunan yolculardan üniversite öğrencisi Meltem Durmuş, başına isabet eden taşla hafif şekilde yaralandı. Karşıyaka Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak, tedavi altına alınan Durmuş'un hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi. Otobüs şoförü Tural
Aykar (40), "Karşıyaka'dan Onur Mahallesi'ne gidiyordum. Otobüste yaklaşık 30 kişi vardı. Bir anda bir ses duydum. İçerdeki yolcular çığlık atmaya başladı. Ben de otobüsü yol kenarını çektim. Baktığımda aracın camları kırılmıştı. Allah'tan araçta bulunan yolculara fazla bir şey olmadı. Sadece genç bir bayan başından yaralandı. Bunları yapanlar nasıl insanlar?" diye konuştu. Otobüste bulunan yolcular, yoldan geçen diğer bir otobüsle yollarına devam etti. Polis, olayla ilgili soruşturma başlatırken, saldırganların yakalanması için çalışma başlatıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler