HABER

Bilinmeyen Türkler!

Bilinmeyen Türkler!

Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Osmanlı İmparatorluğu tarihçisi Heath W. Lowry tarafından kaleme alınan "Bilinmeyen Türkler" kitabı yayımlandı.

[

](http://aktuel.mynet.com/galeri/kultur--sanat/bilinmeyen-turkiye-fotograflari--bilinmeyen-turkiye-/8921/229297/sayfa/1/)
Kitapta 1921 Anadolusuna ait daha önce hiç yayımlanmamış fotoğraflar, Mustafa Kemal ile yine aynı tarihlerde yapılmış bir röportaj ve özel fotoğrafları yer alıyor. 1920 - 1921 kışında Ankara'yı ziyaret eden genç bir Amerikalı gazeteci olan Clarence K. Streit'ın notları ve fotoğraflarından yola çıkılarak yayıma hazırlanan kitap, Heath W. Lowry imzasıyla Bahçeşehir Üniversitesi Yayınları'ndan çıktı. Lowry tarafından gözden geçirilmiş, hazırlanmış ve notlandırılmış haliyle Streit'ın kitabı az bilinen şu konulara fotoğraflar aracılığıyla ışık tutuyor;
* Milli mücadele ve liderine karşı Anadolu köylülerinin tavrı,
* 1921 kışında Anadolu köylerinde savaş koşulları,
* Çocuk askerlerin savaşta oynadıkları önceden bilinmeyen rol,
* Mustafa Kemal'in dinin önemi, Osmanlı Hanedanı'nın geleceği, Anadolu'da komünizmin oynadığı rol ve Bolşeviklerle ilişkiler hakkındaki görüşleri,
* Samsun, Çorum, Ankara, Eskişehir ve Antalya'da savaş döneminde gündelik hayat,
* Ankara hükümeti tarafından eğitime verilen önemin Streit'ın Eskişehir'deki okulları ziyareti sırasında gördükleriyle örneklendirilmesi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 37 yorum
O GAVURLARIN YAZMIŞ OLDUKLARI OSMANLI TARİHİNE İNANAN ŞEREFSİZ OĞLU ŞEREFSİZDİR !!! NİYE OSMANLI ARŞİVLERİNE İNANMAZSINIZ DA ŞARLATANLARA İNANIRSINIZ ONU ANLAYAMADIM !!! ULAN GERÇEK OLDUĞUNA NERDEN İNANDINIZ !!! SALAK MISINIZ YOKSA TİPİNİZ Mİ SALAK !!! ADAMLAR OSMANLIYI İŞTE BÖYLE İÇTEN YIKMA PLANLARI PEŞİNDELER !!! HEM HAÇLI SEFERLERİNE İNANACAKSINIZ HEM ONLARIN OSMANLI HAKKINDA YAZDIKLARI YAZILARA İNANACAKSINIZ !!! ANCAK ŞEREFSİZLER İNANIR!!!
Allahım önderimize gani gani rahmet eylesin..
özlüyoruz seni....
ne duruyorsun git yanına.
ONDAN ÖNCE SEN GİDERSİN İNŞALLAH.
durması hata,hahahaa
Geri Dön