HABER

Binlerce kişi akın etti! Kırkpınar Yağlı Güreşleri için geldiler, otellerde yer bulamayınca çadırlarda yattılar

Her yıl binlerce kişinin Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri için akın ettiği Edirne'de yine aynı manzara oluştu. Bu yıl 661'incisi gerçekleştirilen şölen için binlerce kişinin kente gelmesiyle oteller ve pansiyonlar doldu taştı. Kalacak yer bulamayan vatandaşlar ise park ve meydanlara kurduğu çadırlarda geceyi geçirdi. Ayrıca kaldırımda yatan vatandaşlar da olurken, kentte zaman zaman ilginç görüntüler oluştu.

Bu yıl 661’incisi gerçekleştirilen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ni izlemek için binlerce vatandaş Edirne'ye akın etti. Kentteki otellerde yer kalmayınca, çok sayıda güreş sevdalısı geceyi parklara ve meydanlara kurdukları çadırlarda uyuyarak geçirdi. Vatandaşın o anları ilginç görüntüler oluşturdu...

  1. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri bugün sabah saatlerinde Edirne Sarayiçi Er Meydan'ında küçük boy kategorisindeki pehlivanların güreşleriyle başlayacak. 3 Temmuz Pazar gününe kadar çeşitli kategorilerdeki pehlivanların güreşleriyle devam edecek olan güreşleri izlemek isteyen güreş sevdalıları Edirne’ye akın etti.

AW658746_02

ÇADIR KAMPINA DÖNÜŞTÜ

Otel ve pansiyonlar kente akın eden güreş severlerle doldu. Otellerde yer bulamayan güreş severler, çadırlarda sabahladı. Başta cami bahçeleri olmak üzere, kent merkezinde bulunan meydan ve parklar adeta kamp alanına dönüştü. Hazırlıksız gelen ve yanında çadır bulunmayan vatandaşlar ise çime serdikleri kartonlar ve battaniyeler üzerinde geceyi geçirdi. Kaldırımlarda, arabaların kasalarında ve cami köşelerinde uyuyan vatandaşların görüntüleri de kameralara yansıdı.

AW658746_14

GECEYİ ÇADIRLARDA GEÇİRDİLER

Otellerde yer bulamadıklarını bazı otellerin de gecelik 800 lira istediklerini anlatan güreş sevdalıları, geceyi çadırlarda geçirdiklerini ifade etti. Hava sıcaklığının da ılık olmasıyla geceyi rahat geçirdiklerini anlatan güreş sevdalıları, yıllardır eksiksiz olarak her yıl Kırkpınar’a geldiklerini belirtti.

AW658746_18

REKOR KATILIM

  1. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde bu yıl 2 bin 475 pehlivanın katılımıyla tüm zamanların rekoru kırıldı. 54 başpehlivanın mücadele edeceği güreşlerde, bu yılın başpehlivanı pazar günü gerçekleşecek final müsabakasıyla belli olacak. (İHA)

AW658746_07

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler