HABER

Bitkin halde bulduğu Puhu kuşunu evine getirip etle besledi: Adını Barbara koydum

Adana’nın Tufanbeyli ilçesinde bir kişi, yolda bitkin halde bulup etle beslediği puhu kuşunu hayvanat bahçesine götürülmek üzere Tufanbeyli Av Koruma ve Avcılar Derneğine teslim etti. Araştırmaları sonucu kuşun ender görüldüğünü öğrenen Emre Sezgin, kuşa ''Barbara'' adını koyduğunu söyledi.

Bitkin halde bulduğu Puhu kuşunu evine getirip etle besledi: Adını Barbara koydum

Emre Sezgin adındaki vatandaş,Adana Tufanbeyli’de aracıyla giderken yolda bitkin halde bulduğu puhuyu evine getirdi. Sezgin, kuşa su ve yiyecek verdi.

''ADINI BARBARA KOYDUM''

İki gündür evinde beslediği ve çok sevdiği kuşa özenle baktığını belirten Sezgin, "Puhunun tedavisinin yapılması için Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğüne haber verdim. Ben de bu kuşu ilk defa gördüm. Etle besliyoruz. Hakkında araştırma yaptık. Ender görüldüğünü anladığımızda ekiplere haber verdik. Kuş, çok uysal. Ona 'Barbara' adını koydum" ifadelerini kullandı.

Screenshot_5

Haber verilmesi üzerine Tufanbeyli Av Koruma ve Avcılar Derneği Başkanı Mehmet Ali Baykul eve gelerek kuşu teslim aldı. Baykul, kuşun kanadında küçük bir yara olduğunu o yüzden uçamadığını belirterek puhuyu Tarsus Hayvanat Bahçesine teslim edeceklerini söyledi.

Screenshot_8

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
sağol kardeşim allah razı olsun
Geri Dön