HABER

"Bizim hedefimiz modern olmaktır"

"Bizim hedefimiz modern olmaktır"

AA Ankara - TBMM Başkanı Köksal Toptan, Türkiye'nin kendisi için ortaya koyduğu hedeflere vardığı zaman Avrupa Birliği (AB) üyesi olmanın çok önemli olmadığını ifade ederek, "Bizim hedefimiz AB üyesi olmak ötesinde Avrupalı olmak, modern olmaktır" dedi.

Toptan, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu'nun (TİSK) 23. Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, sivil toplum kuruluşlarının (STK) ülke sorunlarına gösterdiği duyarlılığı, Meclis olarak "yaşamak ve yaşama geçirmek istediklerini" belirterek, kanun yapımında STK'ların katkısını sağlayacak kurumsal düzenlemeleri hayata geçirmek için çalıştıklarını dile getirdi. Toptan, önümüzdeki dönemde işçi ve işveren sendikaları ile tüm STK'ların ilgisi ve desteğine ihtiyaç duyacaklarını kaydetti.

Türkiye'nin AB yolunda "karamsarlığa, infiale, telaş ve endişeye kapılmadan ilerlemesi gerektiğini" anlatan Toptan, şunları kaydetti:
"AB'nin bize nasıl baktığından ziyade önemli olan bizim önümüze koyduğumuz eksiklikleri engelleri kaldırma kararlılığımızdır. Bu yolda da önemli mesafeler alınmıştır. Türkiye kendisi için koyduğu hedeflere vardığı zaman AB üyesi olmak çok önemli değildir. Bizim hedefimiz AB üyesi olmanın ötesinde Avrupalı olmak, modern olmaktır. Bunun için toplumda geniş bir mutabakat vardır. Bu mutabakat çerçevesinde yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz."

TBMM Başkanı Köksal Toptan, terörün, "Türkiye'nin kaynaklarını, enerjisini belli bir alana kaydırılmasını amaçladığını, insanları birbirine düşman hale getirmeyi ve kalkınma sürecini engellemeyi hedeflediğini" söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön