HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Bu soğuk başka soğuk diyorduk, meğer 5.200 kilometre öteden geliyormuş! İstanbullular bu haber sizi ilgilendiriyor

İstanbul'un yüksek kesimlerinde kar yağışı etkisini gösterdi. Bugün Beylikdüzü ve Büyükçekmece bölgesine sulu şekilde kar yağdı. İzlanda üzerinden gelen soğuk hava etkisini sürdürüyor. İstanbul'da yaşayan vatandaşlar hava sıcaklığının düşmesiyle 'Kar ne zaman yağacak?' sorusuna yanıt arıyor. İstanbul'a gelen soğuk hava dalgasındaki 5.200 km detayı dikkat çekti.

Bu soğuk başka soğuk diyorduk, meğer 5.200 kilometre öteden geliyormuş! İstanbullular bu haber sizi ilgilendiriyor

Hafta sonuna kadar bu soğuk hava devam edecek. Yurt genelinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin altına düşecek. İstanbul için hafta sonu soğuk hava etkili olacak, hafta sonu İstanbul'da bir kar yağışı var fakat hafif, gece sıcaklıklar sıfırın altına inecek. Buzlanmaya dikkat etmek gerekir.

Trakya'da dün kar yağışı başladı. Edirne, Kırklareli, Çanakkale ve Tekirdağ'da kar yağışı ektili oldu. Sakarya, Düzce, Kocaeli'nde kar yağışları etkili olacak. Karadeniz'den gelen yeni bir soğuk havanın etkisi içerisine geleceğiz. Öğleden sonra bir uyarı yayınlayacağız, turuncu bir kod yayınlanacağız. Bu kod da Şırnak ve Ağrı bölgesi için geçerli olacak.

AA-20240110-33397481-33397476-CANAKKALEDE_KAR_YAGISI_ETKILI_OLUYOR

İSTANBUL'UN YÜKSEK KESİMLERİNE KAR YAĞDI

İstanbul, yüksek bölgelerinde bugün Beylikdüzü ve Büyükçekmece gibi bölgelere sulu kar yağışı etkisi gösterdi. Soğuk hava, İzlanda üzerinden etkisini sürdürüyor.

Uyarılar, hava durumuyla ilgili devam ediyor. Soğuk hava hafta sonuna kadar devam edecek ve ülke genelinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin altına inecek.

AA-20240109-33392824-33392815-ISTANBULDA_YAGMUR

HAFTA SONUNA DİKKAT!

İstanbul için hafta sonunda soğuk hava etkili olacak. Kar yağışı beklentisi var ancak hafif düzeyde olması öngörülüyor. Gece sıcaklıklarının sıfırın altına düşmesiyle buzlanma riskine karşı dikkatli olmak gerekebilir.

AA-20240109-33392824-33392817-ISTANBULDA_YAGMUR

BU SOĞUKLAR İZLANDA'DAN GELİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, turuncu kodlu uyarı öncesinde bilgilendirme yaptı. İstanbulluların yoğun şekilde hissettiği bu soğuk hava dalgasının İstanbul'a 5.200 kilometre uzaklıkta olan İzlanda'dan geldiği ifade edildi.


Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler