Bugün ve Millet gazetelerinin baskısı durduruldu, sayfalar Twitter'dan paylaşıldı

İpek Koza Holding bünyesindeki Bugün TV'nin de dün yayını durduruldu

Bugün ve Millet gazetelerinin baskısı durduruldu, sayfalar Twitter'dan paylaşıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın "Fethullahçı Terör Örgütü'ne söz ve eylem birliği içinde destek verdiği ve yayınlarında manipülasyon yaparak çarpık algı yarattığı gerekçesiyle kayyum yönetimine devredilmesi talebinin Ankara 5. Asliye Sulh Ceza Hâkimliği'nce kabul edilmesinin ardından Koza İpek Grubu bünyesindeki Bugün ve Millet gazetelerinin baskısı durduruldu.

Bugün ve Millet ekibi, kayyumun baskısını durdurduğu gazetelerin yarın çıkması planlanan 29 Ekim sayfalarını Twitter'da yayınladı. Koza İpek Holding'in sahibi Akın İpek de basılmayan bazı sayfaları Twitter'dan paylaştı

Bugün gazetesi köşe yazarı Yavuz Baydar, kayyum tarafından alınan ve matbaaya gönderilen karar doğrultusunda gazetenin baskısının durdurulduğunu söyledi. Baydar, Twitter'dan şunları paylaştı:

CPJ: Özgürlük ortamı kötüye gidiyor

Gazetecileri Koruma Komitesi de (CPJ) Koza İpek grubuna yapıulan baskını ve yayın kesme kararını eleştirerek "Sansür için ulusal güvenlik bahane ediliyor" dedi.

CPJ Direktör Yardımcısı Robert Mahoney yaptığı yazılı açıklamada "Yerli basına baskın ve yabancı muhabirlerin tutuklanması Türkiye’de basın özgürlüğü ortamının daha da kötüleştiğinin göstergesi" dedi.

Mahoney açıklamasında hâlâ Türkiye'de gözaltında tutulan VICE News muhabiri Muhammed İsmail Resul'ün durumunu da hatırlattı.

YAYIN BÖYLE DURDURULMUŞTU

AA: Soruşturmayı karartmak için 3 şirketi kapattılar

Anadolu Ajansı'nda yer alan bir haberdeyse Koza İpek grubu binalarına 1 Eylül'de yapılan polis baskınlarında el konulan belgelerle şirkette göreve başlayan kayyum heyetinin incelediği belgelerin karşılaştırıldığını ve 1 Eylül'deki baskından bu yan 3 şirketin kapatıldığının tespit edildiğini yazıyor.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 139 yorum
suçunuz var ki adam polis gönderiyor kusura bakmayın....
@olcay_1984_fttca Polisin bazılarının ikbali için şahsi emellere alet edilerek kullanıldığını göremiyorsun galiba,Savcılar kendi adamları,Devlet'in her yerini kontrol ediyorlar ve kılıfına uydurup istediklerine istediklerini yapıyorlar.Şimdi bu adamların suçsuz olduğunu varsayalım;hangi tarafsız Mahkeme bunların suçsuz olduğuna karar verebilir ve bu yapılanları durdurabilir?Anında o Hakimi de PARALEL ilan edip Silivri Zindanlar'na tıkar anahtarını da denize atarlar.Yani akp Türkiyesi'nde suçsuz olduğunu isbat edemezsin,Adalet,Hukuk,Kanun YOK HÜKMÜNDE.Teksas'a çevirdiler ülkeyi bee
@olcay_1984_fttca kafanda beyn yerine ot var sanırım.
@olcay_1984_fttca kime göre suçu var bu ülkenin mahkemeleri ne iş yapar
@olcay_1984_fttca 17-25 aralıktada polis gitmişti
@olcay_1984_fttca çok haklısın kardeşim...benim kızıma ve beraberinde 4 çocuğa daha taciz eden şerefsizi savcı serbest bırakıp...suçlu elini kolunu sallıya sallıya dışarıda geziyorsa...adalet halka değil iktidara çalışıyor demektir
@olcay_1984_fttca Darısı Diğer HAİNlerin başına
durmak yok yola devam sadece bu medya akpnın gercek yüzünü ortaya cıkartı diye ona darbe yapıldı yazık güzel ülkeme yazık
@derdu_hal_1995 nası bır dusunce yapası hala anlayamadım bazı gazeteler yıllardır chp nın mhpnın gunumuzde de aynı sekılde hdp nın ne yuzlerını ortaya cıkardı hemde sallamılasyon değil görüntülerle videolarla belgelerle ama siz gormedınız de bır gazete kupurunde yazan yazıyı belge zannedıorsunuz madem ınanıorsun sadece akp ye karsı gazete dıe gercekcı bakmıcaksın butun gazetelere de bakıcaksın ama senın aklın akp karsıtlıgına calıstıgı ıcın sana mantıklı sadece bu gelır
Size ne yapsa hakkediyosunuz.ülkeyi devleti bölmek için gün boyü haber yaptiniz.ben onlarin yerinde olsam en büyük ağir cezalara çarpitirdim o satilmiş tarik toros gibi itleri de yasa çikartip astirirdim.
@mor77 Ülkeyi bölmek için haber yaptı diyorsun da hangi haberlermiş bunlar.Yoksa bir partinin bütün pisliklerini,kirli çamaşırlarını ortaya çıkardılar mı demek istedin???Bir tane haberin yalan olduğunu isbat edemediler,bir tane iddiayı çürütemediler eeee ne yapacaklardı Millet duymasın,bilmesin,görmesin diye hukuksuzca el koyacaklardı ve kimse karşı koyamıyor işte.Bahane de hazır:PARALEL!!! Devlet ele geçirilmiş,babalarının çiftliği gibi istediklerine istediklerini yapıyorlar.Adalet,Hukuk,Kanun yookkk. 1 Kasım da bunlar durdurulamazsa Suriye ve Irak gibi olmamız işten bile değil Allah Korusun.
@mor77 Ülkeyi bölmek isteyen çözümcülerle pkk destekçileride birgün cezalarını çekecekler.
@mor77 senın cebinden göz göre göre 20 lira çalan bir insana tepkin ne olurdu,al kardeşim helal olsun mu derdin,ülkede bizim çeplerimizden aldıkları vergi adında ki paralar ayakkabı kutularından çıkmaktadır.bu yapılan hırsızlıkları,haksız adaletsiz hukuksuzca vatandaşa yapılan eziyetleri görün be kardeşim. 1 kasımdan sonra vatanım diyebileceğin bir vatanın bile kalmayabilir.
@mor77 yuh
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler