Çanakkale'de 10 Kasım töreninde sirenlerin erken çalınmasıyla ilgili 2 öğretmen açığa alındı

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 81. yılı dolayısıyla yapılan anma töreninde sirenlerin 6 dakika erken çalınmasına ilişkin 2 öğretmen açığa alındı.

Çanakkale'de 10 Kasım töreninde sirenlerin erken çalınmasıyla ilgili 2 öğretmen açığa alındı

Yıldırım Akbulut Meydanı'ndaki törende çelenk sunumunun ardından sirenlerin saat 08.59'da çalınması üzerine Kaymakam Sercan Gökdemir tarafından verilen talimat doğrultusunda soruşturma başlatıldı.

Soruşturma kapsamında törende görevli öğretmenler D.A ve H.A, ihmalleri olduğu gerekçesiyle açığa alındı.

Anma töreninde saat 08.59'da sirenlerin çalınmasıyla saygı duruşunda bulunulmuş ve İstiklal Marşı okunmuş, durumun fark edilmesi üzerine saat 09.05'te tekrar sirenler çalınmıştı. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 44 yorum
Yetmez ama Evet! Buda Herkese Ders olsun! Atamızın ölümünü 5 dakika önce ye almak kimsenin haddine degil
@gamlibaykus5 Senin gibilerin hayatı anlama şekli anarşistçe, bu olayda kısmi diktatörlüğün eseri.
iyide atatürk sizin yanlışı dogru bildiyinizi sandıgınız gibi saat 09:05 de ölmediki.sabah saat 08:57de öldü atatürk.8 dakika sonra farkettiler bunuda ölüm saatı olarak geçtiler.bundan sonraki olaylarda napacaksınız bütün hocalarımı tutuklayıp soruşturma açıp görevden alacaksınız dogruya yerine yanlış zulmüne bakın hele yanlışın zülmü nasılda kol geziyor.
Ağzı olan konuşuyor... Yazık.. Dünyada kalabalıktan başka bişey değilsiniz
Foto da ki Vatandaşlar nasılsa Sahip Çıkmışlar Cumhuriyete ve Atatürk'e.. Öfkeyle el kol parmak hareketlerinden belli oluyor. Tebrik ediyorum Atatürk'ün ölümünü 5 dakika önceye almak Kimsenin haddine değildir. Verilen Cezayı çok az buldum. İsmet Paşa Dönemi olsaydı ,Bu Kendini Bilmezleri Astırırdı
@gamlibaykus5 aynen 100 yıl verecen
Zaten öğretmenler suçludur.. Ya da hizmetlidir suçlu..Atın gitsin..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler