HABER

Çanakkale Valisi'ne tepki

ÇANAKKALE (İHA) - Doğu ve Batı Trakya Belediyeler Birliği (TRAKYAKENT) tarafından Çanakkale'nin Gelibolu İlçesi'nde düzenlenen "AB-Türkiye ve Belediyeler" konulu seminere gitmek için Kilitbahir motorunu bir süre bekleten Vali Süleyman Kamçı, vatandaşların tepkisiyle karşılaştı.

Gelibolu'da düzenlenen seminere katılmak üzere aracıyla sabah Kilitbahir üzerinden mini feribotla karşıya geçmek isteyen Vali Süleyman Kamçı, limana geç geldi. Bu sırada yolcular yaklaşık 1 saat boyunca soğukta beklemek zorunda kaldıklarını ileri sürerek Vali Kamçı'ya tepki gösterdi. Kamçı'nın aracının mini feribota binmesinin ardından Kilitbahir'e geçilirken, yolculardan Necla Demircioğlu inişte valiye tepkisini dile getirdi. Bir saat boyunca feribotta valinin aracının beklendiğini ve bu sebeple zor durumda kaldıklarını belirten Demircioğlu, "Ben uçakla İsviçre'ye gidecektim. Uzun süre burada beklemek zorunda kaldım. Burada bulunan yolcuların hepsi soğukta dondu. Buna mecbur muyuz?" diye konuştu.

Vali Kamçı da, kendisinin bir saat boyunca yolcuları bekletmediğini iddia ederek, feribotun kaptanını yanına çağırdı. Kaptana, "Ne kadar süredir beni bekliyorsunuz?" diye soran Kamçı, "15-20 dakika" cevabını alınca, bu kez vatandaşı azarladı. Kamçı, "Gördünüz mü beni 1 saattir değil, 15-20 dakikadır bekliyormuşsunuz" dedi.

Gerginliğin ardından vatandaşlar gecikmeli olarak karşı yakaya geçti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler