Cem Uzan için yakalama emri

Cem Uzan için yakalama emri

Babası ve kardeşinden sonra Cem Uzan hakkında Vergi Usul Kanunu'na muhalefetten tutuklama kararı çıktı. GP lideri Uzan'ın Etiler'deki ev ve işyerleri basıldı ancak bulunamadı.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun 2005 yılında İmar Bankası'ndaki zimmet ve dolandırıcılık iddialarını içeren raporu mahkemeye sunmasının ardından haklarında giyabi tutuklama kararı çıkan baba Kemal Uzan ve küçük kardeş Hakan Uzan'dan sonra Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan hakkında da yakalama kararı çıktı.

Vergi kaçakçılığı ve usulsüzlük iddiaları ile İstanbul 12'inci Sulh Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Cem Uzan'ın defalarca gönderilen tebligatlara cevap vermediği için kararın çıktığı öğrenildi. ‘Mevcutlu olarak getirilmesi' istenen müzekkere ile Cem Uzan'ın Etiler'deki evine ve işyerlerine giden polis ekipleri Uzan'ı buralarda bulamadı. Cem Uzan'ın Genel Başkanlığı'nı yürüttüğü Genç Parti'nin Genel Merkezi'nin bulunduğu Ankara'da olabileceğinin belirtilmesi üzerine Ankara Cumhuriyet Savcılığı'ndan yakalanması istendi. Fakat burada da bulunamadı.

Kaynak: Star Gazetesi