Cezaevi girişinde silahlı mahkum paniği

İstanbul'daki Kartal H Tipi Açık Cezaevi'nde yatan ve izinli olan bir mahkum, arkadaşlarını ziyaret için gittiği cezaevi girişinde tartıştığı gardiyanlara silah çekti.

Kartal H Tipi Açık Cezaevi nizamiyesinde meydana geldi. Kartal H Tipi Cezaevinde yatan ve izinli olarak dışarı çıkan Eyüp Akçay, içerdeki arkadaşlarını ziyaret etmek için cezaevine geldi. İddiaya göre Akçay cezaevi girişinde 'uzun süre bekletildiği için' gardiyanlarla tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine Eyüp Akçay'ın yanında getirdiği tabancayı gardiyanlara doğrulttu.

Olay nedeniyle cezaevi nizamiyesinde büyük bir kargaşa çıktı. Cezaevi yönetiminin habervermesi üzerine çok sayıda polis ekibi sevkedildi. Bu sırada çıkan kargaşadan yararlanan Eyüp Akçay bir otomobile binerek kaçtı. Polis ekipleri görüş için cezaevinin önünde bekleyen mahkum yakınlarını güvenlik gerekçesiyle uzaklaştırdı. Bazı mahkum yakınları görüş için cezaevi önünde uzun süre bekletildiklerini, olayın da bu nedenle meydana geldiğini iddia ettiler. Kaçan Eyüp Akçay'ın yakalanması için polis ekipleri tarafından geniş çaplı araştırma başlatıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Mahkumiyetin izni mi olumuş ? Dışarı çıkar çıkmaz silahlanıp ali kıran baş kesen olmuş. Müebbet verip ömür boyu güneş ışığı görmemesi lazım. Çok mu ağır oldu ? Haklısınız, bence de adaletsiz. Millet kendine hayrı olmayan yaratığı ne diye ömür boyu sırtında taşısın, en iyisi oturtacaksın elektrikliye kurtulacaksın. Tabi önce bir günlüğüne millet için çalışıp elektrik parasını kazanması lazım.
Diğer Haberler