CHP, köprü bakım kabusu için uyardı

Karayolları, Boğaziçi ve FSM’nin büyük bakımı için 5 Eylül’de ihaleye çıkıyor.

CHP, köprü bakım kabusu için uyardı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Karayolları Genel Müdürlüğü’nün Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprülerinin Büyük Onarımı ve Yapısal Takviyesini yaptırmak amacıyla 5 Eylül 2013 tarihinde ihaleye çıkacağın bildirerek, vatandaşları ve Ulaştırma Bakanı(nı şimdiden önlem alınması amacıyla uyardı.

Umut Oran, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’a, “Vatandaşların geçen yıl mağdur olmasına yol açan sorunların yaşamaması için hangi önlemleri alacaksınız? Alacağınız önlemler içerisinde geçen yıl dile getirdiğiniz “İstanbulluların tatile gitmesi” de yer alacak mı? Böyle bir öneriniz olacaksa alternatif tatil imkanları için karayollarının ücretsiz kullanımını da öngördünüz mü?” diye sordu.

CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, Bakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle TBMM’ye sunduğu soru önergesinde, “Karayolları Genel Müdürlüğü, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprülerinin bakımı 18 Haziran 2012 tarihinde köprüleri dönüşümlü olarak kapattı ve milyonlarca yurttaş mağdur oldu. Gelen tepkiler üzerine Galata Köprü 9 Temmuz 2012’de devreye sokularak sıkıntılar bir nebze olsun giderilmişti” dedi.

**Okullar kapalıyken niçin yapılmadı?

**

Boğaziçi ve FSM’nin büyük onarımının yapılması için 5 Eylül’de ihaleye çıkılacağı duyumunu alan Umut Oran, okullar kapalıyken yaz tatilinde ihale sürecinin niçin tamamlanarak erkenden onarıma başlanmadığının açıklanmasını istedi. Oran’ın önergesindeki sorular şöyle:

**İhalenin bedeli ne kadar?

**

“- Karayolları Genel Müdürlüğü Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprülerinin Büyük Onarımı ve Yapısal Takviyesini yaptırmak amacıyla 5 Eylül 2013 tarihinde saat 14.30'da ihale mi gerçekleştirecek? İhalenin tahmini bedeli kaç TL’dir?

**Onarım ne zaman başlayacak?

**

- Her iki köprünün büyük onarımı ve yapısal takviyesi işine ne zaman başlanacak? İşin bitirilmesi için öngördüğünüz tarih nedir?

**Yine “tatile gidin” mi diyeceksiniz?

**

- Vatandaşların geçen yıl mağdur olmasına yol açan sorunların yaşamaması için hangi önlemleri alacaksınız?

- Alacağınız önlemler içerisinde geçen yıl dile getirdiğiniz “İstanbulluların tatile gitmesi” de yer alacak mı? Böyle bir öneriniz olacaksa alternatif tatil imkanları için karayollarının ücretsiz kullanımını da öngördünüz mü?

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
KÖPRÜLERE KARŞI..ÇIKAN CHP VATANDAŞI..KÖPRÜLER..HAKKINDA BİLGİLENDİRİYOR...GÖZLERİM..YAŞARDI..DOĞRUSU
kadir inanır, serpil çakmaklıyı, mutlaka bir punduna getirip döverdi....kadın "seni seviyorum" dese de, "seni sevmiyorum " dese de o tokadı mutlaka yerdi..chp nin ki de tam buna benzedi..köprüyü korusanız suçlusunuz..""millet ne yapacak"" deyip saldırırlar...sallamayıp kendi haline bıraksanız bu sefer de " allah korusun yarın köprü yıkılsa felaket olur..hükümet uyuyor mu"" der yine saldırırlar.. suyun üstünde yürüyene bile "" aaaa...yüzme de bilmiyo " der yine saldırır insanoğlu..yarın marmarayda da aynısı olacaktır..görürsünüz..çünkü türkiyede ki muhalefet anlayışı bu..saldır...
Bunlar ilk köprü yapıldığından beride 1.sine de,2.sine de ve şimdi de 3.süne karşılar. Ahhh ahhh. Bunların su yüzeyinden geçmek gibi bir korkuları olduğu için T.Erdoğan su altından marmarayı bile yaptı,bugün yarın açacak ama bakalım ona ne kulp bulacaklar. Marmaraydan geçerken ya elektrikler kesilirse biz ne yaparız diye itiraz etmezlerse iyi.!!!!
umut oran dişine layık bir mesele bulmuş yine, çapsız...
Yahu sizin kafalarınız,çaplarınız kaldırmaz bu işleri, mesela gidin Kartal belediyeniz gibi kaldırımları bordo-beyaza boyayın ki gece yol iz belli olmasın,şarkı-türkü festivalleri düzenleyin,oraya buraya mermerden heykeller yaptırıp durun, belki milletin karnı şarkı-türküyle,mermerlerle doyar, siz merak etmeyin yıllardan beri bu hükümet nasıl ki her yapılan işi layıkıyla,hakkıyla yaptıysa bunu da öyle yapar. İşiniz yok mu yahu kafa yoruyorsunuz.Dert etmeyin siz. Sizi 60 senedir bu millet bu tür işlerle iyi ki meşgul etmedi. Hem yorulur bitkin mitkin düşer,maazaallah hasta falan olursunuz.
chp ve onun milletvekilleri olmassa nasıl güleriz merak ediyorum ne kadar esprili bir parti bu allah başımızdan eksik etmesin acaba kendileride inanıyormu 2 köprününde aynı anda 540 gün kpatılmasına artı boğaziçi köprüsü zaten geçen sene büyük bir tatilata girmişti :))işte bu gibi insanlar bu ülkeyi yönetmeye kalkarsa ki aman allahım fırsat vermesin vay halimize kıyamet kopsa daha iyi bence:)) tırnak içinde akp li falanda değilim :)
CHP KÖPRÜGEN GEÇMEYECEKYİ NEYİ UYARIYO
muhatap almaya gerek yok
şu yaptığınız muhalefet acınacak bir muhalefettir.....bir hükümetin ekonomide, sağlıkta, eğitimde, imarda, iskanda, ulaşımda, bayındırlıkta bir hatasını bulamayıp, köprü onarımına kalmışsa işiniz, o hükümet sizin elinize başka koz vermeyip sizi köprünün onarımına muhtaç hale getirmişse, bu hükümetin iyi çalıştığını gösterir....
Köprüden her geçene beleş chp ye yok.Çok boş beleş yaşamaya alıştılar.
Diğer Haberler