CHP Milletvekili Serter: AK Parti bizden iyi

CHP İstanbul Milletvekili Fatma Nur Serter, "AK Parti bizden iyi. Şimdi kadınları ön sıralara oturtuyorlar" dedi.

CHP Milletvekili Serter: AK Parti bizden iyi

CHP İstanbul Milletvekili Fatma Nur Serter, "AK Parti bizden iyi. Şimdi kadınları ön sıralara oturtuyorlar. Bizim gibi herhangi bir toplantıda kadınları itip, kakıp, omuz vurup ayaklarına basıp geri itmiyorlar. Mecliste ön sıralara oturtuyorlar" dedi.

CHP Kepez İlçe Kadın Kolları tarafından düzenlenen seminere konuşmacı olarak katılan Serter, siyasetin bir meslek dalı olmadığını, bugün siyasetçilerin kendi çıkarları için siyasete girdiklerini söyledi.

Üniversitede hocalık yaparken sahip olduğu güvenilirliği ve saygınlığı siyasetçi olduktan sonra bulamadığını ifade eden Serter, Türkiye'de kendi çıkarları için siyaset yapanların siyaseti lekelediğini ve amacından uzaklaştırdığını belirtti. Serter, idealist olmayanların siyasete girmeye teşebbüs etmemelerini önererek, "Her gün gazetelerde yolsuzluk davaları ile karşımıza çıkan, Türkiye'nin bağımsızlığına gölge düşürecek kararların altına imzalarını atan ya da hukuku yok sayan pek çok kötü siyasetçi örneği yer almaktadır. Biz CHP olarak ideallerimizle yıllardır muhalefette kalmamıza rağmen inandığımız değerler için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

'KADINLAR ÖN SIRALARDA'

Kadınların siyasete girmelerine Atatürk tarafından hak tanındığını, CHP'de siyasetin kadın için en temel hak olduğunu vurgulayan Serter, sözlerini şöyle sürdürdü:

"AK Parti bizden iyi. Şimdi kadınları ön sıralara oturtuyorlar. Bizim gibi herhangi bir toplantıda kadınları itip, kakıp, omuz vurup ayaklarına basıp geri itmiyorlar. Mecliste ön sıralara oturtuyorlar. Biraz öz eleştiri yapmamız gerekiyor. Önce iğneyi kendimize batıracağız. Ben yıllardır her iki genel başkanıma 'Ben sizin olduğunuz toplantılara, ziyaretlere, çelenk koymalara katılmayacağım' dedim. 'Niye?' dediler. Çünkü başıma gelmedik kalmadı. Ne zaman ki partim kadını kol olmaktan çıkaracak, her türlü düzenlemede kadının cüsse itibariyle daha zayıf olmasından dolayı uğradığı mağduriyeti ortadan kaldıracak işte o zaman ben CHP'yi alkışlarım. Kilo mu alalım? Uzun boylu kadınları mı seçelim? Karete kurslarına mı gidelim? Boks mu öğretelim? Lütfen erkekler şu toplu programlarda kadınları ön sıralarda itilip kakılmadan ezilmeden büzülmeden var olmalarına özen gösterin. Bizi iri yarı kadınların siyaset yapmasına mecbur bırakmayın."

Kadın cinayetlerinin hala önlenememesinin sebebinin Türkiye'nin sosyokültürel altyapısıyla ilgili olduğuna işaret eden Serter, Türkiye'nin bazı bölgelerinde kadının insan olarak bile görülmediğini savundu. Serter, Ak Parti'nin kadının sosyal, kültürel anlamda dövülmeyeceği, öldürülmeyeceği, eşit değerde bir insan varlığı olduğuna ilişkin bir politika üretmediğini öne sürerek, "AK Parti böyle bir politika üretti mi? Üretmedi. Ne dedi? '3 çocuk', '5 çocuk' diyerek kadını eve hapsetmeye çalıştı. Kadını sadece bir vitrin süsü olarak kullandı ve mecliste kuracağımız kadın erkek eşitliği komisyonunun adını bile değiştirdi. 'Kadın erkek eşit değildir' diyor. Komisyonun adını 'fırsat eşitliği' yaptı ve buna bütün AK Partili kadın milletvekilleri 'Evet' oyu verdi" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 27 yorum
"AK Parti böyle bir politika üretti mi? Üretmedi. Ne dedi? '3 çocuk', '5 çocuk' diyerek kadını eve hapsetmeye çalıştı. Kadını sadece bir vitrin süsü olarak kullandı ve mecliste kuracağımız kadın erkek eşitliği komisyonunun adını bile değiştirdi. 'Kadın erkek eşit değildir' diyor. Komisyonun adını 'fırsat eşitliği' yaptı ve buna bütün AK Partili kadın milletvekilleri 'Evet' oyu verdi" diye konuştu. burayı okumadan yorum yapmışsınız beyler :)
Zaten kadın erkek eşitliğinden kasıt fırsat eşitliği değil miydi? canın istemiyorsa çocuk yapmazsın kardeşim 3 çocuktan aşağısı neslin tükenişidir... 3 çocuk yapmayan kesimde belli zaten hayatını yaşamak isteyen kendi çoluk çocuk yetiştirmek gibi hayatını boş işlere harcama taraftarı olmayan elit(!) kesim. oysa bilinmelidir ki dünyanın en zor ve kıymetli işi insan yetiştirmektir... istemeyen gitsin istediği yerde hayatını yaşasın fingirdesin. kadının öncelikli ve en temel işi doğurmak ve insan yetiştirmek gibi yüce ve kutsal olan bu iştir...
chp zihniyeti yorumları böyle yapmıyormu
Fatma hanım senden siyasetci olmaz sen daha neyin doğru neyin yanlış olduğunu bile idrak edememişşin ben senin yerinde olsam hemen AKP geçerdim sana o yakışır,çünkü neden AKP kadın haklarına özde değil sözde sahip cıkarlar da ondan,sen bunu bilemeyecek kadar kültürsüz olduğunu sanmıyorum ama sen bu konuşman AkP hizmet ediyorsun zatende akp li olmuşşun zaten, Yakışmıyorsun chp ye hemen istifa et layık olduğun yere git.
Chp ye yakışmıyormuş...Chp kime yakışıyor acaba ???
tam bir chp zihniyeti.işte siz busunuz.
günaydın,bunu bileydiniz,sandık başında akp.li sandık görevlileri oy sayımı yapılıncaya kadar görev yerlerini terketmediler,sandık başına gelenlerli yolda karşılayıp koluna girip sandık başına getirdiler, chp.li görevliler görev yerlerini bırakıp parkta bira içmeye gittiler.halk bu davranış karşılığında kimden daha çok etkilenir.bu organizasyonu sade vatandaşmı yapacak devletten yardım alan parti yapacak bunun adına siyasette ÇALIŞINCA OLUYOR......
daha iyisini yapın alkışlayalım sayın vekil.
SENİ CESARETİNDEN VE TESPİTLERİNDEN DOLAYI KUTLUYORUM.AKP HAKKINDA HER KONUDA OLUMLU SÖZ SÖYLEMENİN YASAK OLDUĞU CHP DE OLUMLU GÖRDÜĞÜNÜZ BİRKONUYU DİLE GETİRME CESARETİNİZ TAKDİRE ŞAYAN AMA, SAHTE DEMOKRAT ÇAKMA CUM.Çİ CHP BUNDAN DOLAYI SENİ CEZALANDIRACAKTR. BU NEDENLE ÜZGÜNÜM.AİLEDEN SORUMLU DEV. BAKANINI TAKDİR EDİYORUM DİYEN CHP İST KADIN KOL. BAŞ.NI 1 SAATTE GÖREVDEN ALDILAR.SENİ ALAMAZLAR AMA RAHATTA BIRAKMAZLAR.KADINLAR HAKKINDAKİ TÜM TESPİTLERİNE KATILIYORUM.AKP ZATEN EŞİT GÖRMEZ,CHP DE LAFTA GÖRÜR.İCRAATTA GÖRMEZ. SONUÇTA TÜRKİYEDE FİİLİ OLARAK KADIN ERKEK EŞİTLİĞİ YOKTUR.
Sayın Fatma hanım mademki kadına karşı değerin AKP'de ve AKP zihniyetinde olduğunu biliyorsun ohalde niçin sizinde dediğiniz gibi kadını itip kakan aşağılayan bir partide kalmaya devam ediyorsunuz, kadın erkek eşitliğine gelince, herikisininde İnsan olmasının dışında hiç bir doğal eşitliği, kanunlar karşısındaki eşitliğin dışındada hiç bir sosyal eşitliği yoktur,
hah şunu bileydin.akp den daha çok öğreneceğiniz şeyler var
ha şunu bileydiniz....
yenimi farkına vardın. hadi trasfer o bebeğim.
haklısın ak parti milletvekillerinden üniversitelerde ikna odaları kuran yok
satlmışşş
işine gelmeyince hemen satılmış olur zaten
CHP nin AKEPE kadar milletvekili yok ki... ayrıca o sıkmabaçları görmektense , görmemeyi tercih ederiz!
Bu kafayla giderse zaten hiç bir zaman CHPnin millet vekili AKP veya o doğrultuta siyaset yapan partiden çok olmayacak. inancından dolayı kapanan insanları aşağılamaya hakaret etmeye devam ettiğiniz müddetçe bu millette sizden nefret edecek. Size göre zina etmek özgürlük içki içmek özgürlük, başını kapatmak değil.
Beğenmiyorsan parti değiştir, cezası filan da yok.
Tamam kadınlar ülkede bazı konularda dezavantajlı ama yine de yapabilecekleri çok şey var.Öncelikle hak verilmez alınır.Kadınlarımız çok zayıf ve çıtkırıldım.Aklı çok havalarda çoğunun.Bizde akıllı kadın bulmak da kolay değil.Hayatı yemek yapmak,çocuk bakmaktan ibaret görüyorlar.Kendi haklarını mümkün olduğunca savunmalılar ama ben bu ruhu, çok az bayan hariç, görmedim.Onlar da çok saygın konumlarda idiler. Yasalarda çok fazla eksiklik yok.Bakan,başbakan olabiliyorlar.Erkeklerden birşeyler beklerseniz bir 100 yıla ihtiyaç var.Neden kadın bilimadamı yok,neden çok az ciddi köşe yazarı kadın var.
AKP nin her yönden chp den iyi olduğunu yeni mi anladın
Kanka doğru nezaket öenmlidir de sen de aldığın paranın hakkını ver .. yoksa çekil
şaşirma sayın vekilim kendine gel
Chp'yi beğenmiyorsan partini değiştir yada yeni parti kur hepsi kadınlardan olsun. Partinin adı da KDP olsun. Yani Kadın Dayanışma Partisi.
Ne sivri çıkışları var bu kadının .AKP de olsaydı şimdiye 50 kere İHRAÇ edilirdi.
SAVAŞA BAK, GÜNDEMİNE BAK.
hür iradesiyle ve mantığıyla konuşuyor siyasi bir dille konuşmuyor fatma nur serter hanım efendiyi tebrik ediyorum
Diğer Haberler