HABER

CHP'de açlık grevi 3. gününde

GAZİANTEP (İHA) - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şahinbey İlçe Başkanı Deniz Kurtoğlu ve 14 yönetim kurulu üyesinin başlattığı süresiz açlık grevinin üçüncü gününde, baygınlık geçiren yönetim kurulu üyesi Emine Aka, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

CHP Şahinbey ilçe binasında 3 gün önce başlatılan açlık grevinde, tansiyon hastalığı bulunan yönetim kurulu üyesi Emine Aka öğle saatlerinde baygınlık geçirdi. İlçe binası önünde hazır bekletilen ambulansla Özel Hatem Hastanesi'nde tedavi altına alınan Emine Aka'nın yanı sıra tansiyon ve kalp rahatsızlığı bulunan İlçe Sekreteri Hayri Sucu ile yönetim kurulu üyesi Rabia Altuğ da sağlık ekipleri tarafından tedavi edildi. Sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından Hayri Sucu ve Rabia Altuğ açlık grevine devam ederken, hastaneye kaldırılan Emine Aka'nın ise tedavisinin ardından greve katılacağı öğrenildi.

Başlattıkları hareketin bireysel menfaat için yapılan bir hareket olmadığını belirten CHP Şahinbey İlçe Başkanı Deniz Kurtoğlu, "Süresiz açlık grevimiz 3. gününde kararlılıkla ve azimle devam etmektedir. Önümüzdeki haftadan itibaren süresiz açlık grevimize yeni katılımlar olacaktır. Partiden bize açlık grevinin sonlandırılması için gelen teklifler var. Açlık grevine son verirsek partiden ihracımızın durdurulacağını söylüyorlar. Bir daha bize böyle bir teklifle gelmesinler. Biz ne koltuğumuzun ne de
ihracımızın derdindeyiz. Bu olay Gaziantep'in, Şahinbey'in olayı değil, Türkiye'nin olayıdır. Hareket başarıya ulaşıncaya kadar bedeli ne olursa olsun, biz sonuna kadar direnmeye ve mücadele etmeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler