HABER

CHP'den emeklilerin yüzünü güldürecek teklif

CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, emeklilere milli gelirden pay verilmesi için kanun teklifi verdi.

CHP'den emeklilerin yüzünü güldürecek teklif

CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifini TBMM Başkanlığına sundu.

Teklife göre, bağlanan gelir ve aylıklar, her yılın Ocak ve Temmuz ödeme tarihlerinden geçerli olmak üzere, bir önceki altı aylık döneme göre Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan en son temel yıllı tüketici fiyatları genel indeksindeki değişim oranı ile sabit fiyatlarla gayri safi yurtiçi hasıla gelişme hızının toplamı kadar artırılarak belirlenecek. Aylıkların artırılmasında ayrıca bir önceki altı aylık döneme göre Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan sabit fiyatlarla gayri safi yurtiçi hasıla gelişme hızı dikkate alınacak. ANKA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
chp yada mhp teklif verir akp kabul etmez sonra kendi teklif verir içine kendi için birşeyler koyar (kıyak emeklilik vs.) kabul eder. Çıkar meydanlarda biz bunları yaptık onlar karşı çıkıyor diye yaygaara koparır. karşı çıkılan son kanun tekliflerinin içine koyulan, kıyak emeklilik, pkkyı kurtarma operasyonu gibi aldatmacalardır ama millete bunu farklıı yansıtırlar.
Reddedilir, Seçimlerden önce Akp hükümeti adını değiştirerek sunar ve kabul edilir .. BEN YAPTIMCILAR !!
tayip karşılığını alamayacağı hiç birşey vermez
Geri Dön