CHP'den "MHP ile ittifak yok" açıklaması

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Manisa ve 17 ilçede aday çıkaracaklarını belirterek, "CHP olarak iddialıyız ve kazanacağız" dedi.

Manisa'nın Selendi İlçesi'ndeki temasları sırasında konuşan ve son günlerde CHP'nin MHP ile ittifak yapacağına dair söylentilerin ortaya atıldığını kaydeden Özel, "Böyle bir şey sözkonusu olamaz. Biz Atatürk’ün kurduğu partiyiz, kimseyle ittifak yapmayacağız. Amacımız İl merkezi ve tüm ilçelerde adaylarımızla yola çıkmaktır. Kendi partimiz dışında kimseye destek vermeyeceğiz. Eğer bir partilim partisine oy vermese hakkımı helal etmem. Bizler ittifak yapmak için partili değiliz. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi'nin bayrağı altında siyaset yapmak için siyaset yapıyoruz. Kimse konuşulanlara kulak asmasın. Biz tüm Manisa'daki belediye başkanlıklarına talibiz. Eğer ittifak yapmak isteyenler varsa buyursun gelsin kapımız açık. Bizim partimizin çatısı altında bizleri desteklesinler" dedi.Özel, Büyükşehir adaylığı için de yaptığı açıklama da, "Şu anda adaylığım söz konusu değil. Teşkilatlarımızla görüşüp karar vereceğiz. Genel başkanımız kimi aday gösterirse onu destekleyeceğiz" dedi.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
İKİNİZDENDE BU MİLLETE FAVDA GELMEZ HEM CHP HEMDE MHP ZATEN MİLLETİN HAYRINA BİRŞEYLER YAPSAYDINIZ AKP NİN İKTİDAR OLMASI ÇOK ZOR İDİ SİZLERİN HAYIRSIZLIGI AKP Yİ İKTİDAR YAPTI BÖYLE GİDERSE ADAMLAR NE YAPARSA YAPSIN ŞİRİN GÖRÜNMESİNİ BİLİYORLAR SİZDE BİRBİRİNİZİ YEYİN BİTİRİN BU YORUMU ESKİ BİR CHP SEÇMENİ YAZDI.
akp ile bdp ittifakını sümenaltı için mhp chp ittifakı yalanını atıyorlar..2007 de bunun için özel star gazetesi çıkarmışlardı hatırlarsanız:mhp ye verilen oylar chp ye gidecekmiş..bak uyanıklara..oysa akp ye verilen oylar doğrudan bdp ye gitti..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler