HABER

CHP’li Aygün’den Erdoğan’a: Yaşayan ölü

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a eleştirilerini sürdürüyor.

ANKARA (ANKA) - Erdoğan'ın, "Zehirlenmekten korktuğunu", yiyecek ve içeceklerinin kontrollerden geçtiğini" dile getiren Aygün, "'Yaşayan ölü olmak bu herhalde" dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda 5 kişilik "Acil Tıp Ekibi" kurulurken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yiyeceği tüm gıdalar analizden geçiyor. Yeni ekip, acil tıbbi müdahalenin yanı sıra, gıda ve beslenme güvenliğini de kapsıyor.

Ekip, 24 saat esasına göre çalışıyor ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sağlık, gıda ve beslenme güvenliğiyle ilgili çalışıyor. Erdoğan'ın içtiği sudan, yediği yemeğe kadar her şey inceleme ve analizden geçiriliyor. Uluslararası koruma kriterlerine göre yapılan bu incelemelerde, yiyecek ve içeceklerde radyasyon, kimyasal madde, ağır metal ve bakteri taraması yapılıyor.

Acil tıp ekibinin kurulmasına ilişkin muhalefetten de değerlendirmelere gelmeye devam ediyor.

Muhalefet partilerinin temsilcileri bu çalışmanın maliyeti üzerinden eleştirilerini yöneltirken CHP'li Aygün'den de bugün bir değerlendirme geldi.

Aygün, Twitter hesabından yaptığı kısa açıklamada, "Tayyip Erdoğan bu defa 'zehirlenmekten' korkuyormuş, Saray'da yediği-içtiği 14 ayrı kontrolden geçiyormuş. 'Yaşayan ölü' olmak bu herhalde" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön