HABER

CHP'li Koç'tan terör açıklaması

CHP Sözcüsü Haluk Koç, düzenlediği basın toplatısında artan terör saldırılarını değerlendirdi.

CHP'li Koç'tan terör açıklaması

CHP Sözcüsü Haluk Koç, terör olaylarına değinerek sağduyu çağrısı yaptı, "Şehit sayısı arttıkça siyaset borsasında kendi hisselerinin yükseldiğini düşünenler amaçlarına ulaşamayacak. Akan kanın durması için hangi adım atılacaksa her adımı atmaya hazırız" dedi.

Hürriyet Gazetesi'ne dün gece yapılan saldırıyı da eleştiren Koç, "Sayın Davutoğlu sorumluluğunu yerine getirmek zorunda. Bir gazetenin bir iktidar milletvekilinin çığırtkanlığı ile organize bir şekilde basılması vahim olaydır. Görüntüler, söylemler ortada sosyal medyada dillendirilen çağrılar, davetler ortada bu bir linç kampanyası" diye konuştu.

Haluk Koç, basın açıklaması yaparak gündemi değerlendirdi. Birlik beraberlik çağrısı yapan Koç, "Türkiye,bir biri ardına yaşanan böylesine yangını, acıları asla hak etmiyor. Bütün bu acılara rağmen, bir şeyi herkesin çok iyi bilmesi gerekiyor. Kardeşliğimize birliğimize saldıran hainler asla amaçlarına ulaşamayacaktır. Onlar hangi kurşun mayın, tuzak ile gelir gelsin, bu millet birlik ve beraberlik yolundan asla geri dönmeyecektir. Bu ülke bizim, hepimizin. Kardeşçe, inadına birlik ve bütünlük içinde yaşamaiddialarımızı yüksek sesle sürdürmek zorundayız. Bu ülkeye mutlaka barış gelecek. Bunu da biz sağlayacağız. Her zamankinden çok daha fazla kararlıyız bugün. Bu ülkeye barış gelecek dedik. Birinci sınıf demokrasi gelecek dedik. Bunu da herkesin, kimin kafasında ne hesabı olursa olsun bunu çok iyi bilmesini istiyoruz" dedi.

Koç, "Bu ülkede terörden medet umanlar var. Yıkımdan, göz yaşından, kaostan her türlü rantı sağlamaya çalışan da var.bunların da siyasi muhasebesini biliyoruz. Bu ülkede şehit sayısı arttıkça siyaset borsasında kendi hisselerinin yükseldiğini düşünenler var. Bu ülkede şehit sayısı arttıkça siyaset borsasında kendi hisselerinin yükseldiğini düşünenler var. Onlara da seslenmek istiyoruz. Sizler de Asla amacınıza neyse amaçlarınızulaşamayacaksınız. Sizlerin hepinizin kafanızda bir oyun varsa bu büyük milletin de büyük bir irfanı var. o irfan karşısında ister inanın ister inanmayın bütün oyunlarınız başınıza dolanacak. Bu millet elbet konuşacak" diye konuştu.

'KİMİN BU KANDAN TEMEL SORUMLU OLDUĞUNU MİLLETİMİZ DE BİLİYOR'

Koç, "Bugün gürleyenler, TV ekranında saçmalayanlar siyasi rant hesabı ile televizyonda görüntüyü vermeye çalışana o küçük adamlar dersini alıp susacaklar. Bütün bu olayların temel sorumlusu aranıyorsa sorumlunun kim olduğunu aslında hepimiz biliyoruz. Hangi amaç ile ülkeyi bir ateş çemberine soktuğunu kimin bu kandan temel sorumlu olduğunu milletimiz de biliyor" dedi.

Terörün son bulması için CHP'nin her türlü adımı atmaya hazır olduğunu belirten Koç, "Bu sorunun çözüm bulması, akan kanın durması için hangi adım atılacaksa her adımı atmaya hazırız" dedi.

'SAYIN DAVUTOĞLU SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRMEK ZORUNDA'

Hürriyet Gazetesi'ne yapılan saldırıyı sert bir dille eleştiren Koç, "Herkesin bu dönemde siyaseten sağ duyulu davranamaya davet ediyoruz. Sayın Davutoğlu da bu sorumluluğunu yerine getirmek zorundadır. Örneğin dün gece, bir gazetenin bir iktidar milletvekilinin çığırtkanlığı ile organize bir şekilde basılması vahim bir olaydır. Bütün siyasi partilerin sağduyulu davranması gerektiğini ifade ettim. Görüntüler, söylemler ortada sosyal medyada dillendirilen çağrılar, davetler ortada bu bir linç kampanyası" diye konuştu.

(DHA)

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler