Çin’de 6.1'lik deprem 381 can aldı

Çin'in güneybatısındaki Yunnan eyaletinin Caotong kentinde dün meydana gelen 6.1 büyüklüğündeki depremde ölü sayısı 381'e yükseldi.

Çin’de 6.1'lik deprem 381 can aldı

Şinhua ajansının haberinde, deprem bölgesinde 12 bin evin yıkıldığı, 30 bin evin zarar gördüğü belirtildi. 392 arama kurtarma ekibi, 12 eğitimli köpek ve 300'den fazla polis ve itfaiye ekibinin bölgeye gönderildiği açıklandı.

6.1'LE YIKILDILAR

Çin Vatandaşlık İşleri yetkilileri, deprem bölgesine 2 bin çadır, 3 bin portatif yatak, üçer bin yorgan ve mont gönderildiğini belirtti.

Ayrıca bir Çin şirketinin de bölgeye 2 bin 500 yorgan, 2 bin mont ve 300 çadır göndererek, depremden zarar görenler için yardım kampanyası başlatacağı ifade edildi.

Çin Başbakanı Li Kıçiang da bölgeye giderek arama kurtarma çalışmalarını yerinde denetleyecek.

Çin Deprem Ağları Merkezi, depremin dün öğleden sonra yerel saatle 16.30'da, yerin 12 kilometre altında meydana geldiğini açıklamıştı. Deprem bölgesinde elektriklerin kesildiği ve iletişim sıkıntısının yaşandığı belirtilmişti.

Caotong kentinde 2012 yılında meydana gelen 5.7 büyüklüğündeki depremde 80 kişi ölmüş, 800'den fazla kişi yaralanmıştı. Yunnan eyaletinde 1970 yılında meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depremde ise en az 15 bin kişi hayatını kaybetmişti. (AA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Allah daha çok versin inşallah ,,, Müslümanların ağzını açıp, zorla su içirdiniz, oruç tutmayacaksınız dediniz. Rabbim verdi cezanızı, daha da beter olun inşallah ,, İsrail şerefsizi de cezasını bulacak yakında
Her gün her vakitte dua ediyorum Allah'ım zalimleri bu dünyada da ahirette de kahhar isminle kahreyle diye... Zalimler için yaşasın cehennem !
bismillahirahmanarehim 7- Fe mey ya'mel miskale zerratin hayray yerah 8- Ve mey ya'mel miskale zerratin şerray yerah bismillahirahmanirahim 7- Her kim zerre kadar hayır işlemişse onu görecektir. 8- Her kim, zerre kadar şer işlemişse onu görecektir. itirazi olan varmi buyursun er meydanı ALLAH EMRETTİ OL DEDİ OLDU RABBİMİN DEDİĞİ OLACAK ŞÜPHE YOK
israil niye görmüyor !
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler