KADIN

Çocuklu Çiftlere Seks Tavsiyeleri

Çocuklu Çiftlere Seks Tavsiyeleri

İşte çocuğunuz ve sizin karşılaşabileceğiniz nahoş durumlarda yapmanız gerekenlerle ilgili tavsiyeler..

Çocuğunuz dünyaya geldikten sonra seks konusunda bazı şeylere dikkat etmeniz gerekebilir. İşte çocuğunuz ve sizin karşı karşıya kalabileceğiniz nahoş durumlarda yapmanız gerekenlerle ilgili tavsiyeler.. Senaryo: Çocuğunuz yatağınızda uyuya kaldı. Tam da o sırada eşinizle göz göze geldiniz. Bu bakışmanın ne anlama geldiğini biliyorsunuz. Şimdi ne yapmalısınız?

Kural: Uzmanlar seks sırasında 6 aydan büyük çocukların kendi odalarında olması gerektiğini belirtiyor.

Ne yapmalı: Bebeğiniz uyurken seks yapmanızda yanlış bir şey yok. sakin olun ve bu zamanı değerlendirin. Bebeğinizin başucuna telsizini koyun ve içiniz rahat etsin.


Senaryo: Bebeğiniz oyun parkında oynarken veya yatağında uyurken, siz de odanızda seks yapmaya başladınız. Sizin sesinizi duyan bebeğiniz ağlamaya başladı veya uyandı. Ne yapacaksınız? Kural: Bebeğiniz 2 yaş civarındaysa bu durumdan korkabilir. Seslerinizi farklı yorumlayabilir.

Ne yapmalı: Bebeğiniz oyun oynarken veya uyurken seks yaptığınızda fazla ses yapmamaya dikkat edin. Oyun parkı her odaya taşınabilir. Sizin odanızdan mümkün oldukça uzağa taşıyın. Ağlıyorsa endişeli veya telaşlı bir şekilde yanına koşmayın. En sevdiği oyuncakla birlikte gülerek ona doğru ilerleyin.


Senaryo: Kendi yatağı olmasına rağmen hala sizin yatağınızda yatıyor. Yatağa girer girmez uykuya dalıyor.

Kural: En önemli kural; Çocukların önünde seks yapılmaz. Eşinizle ilişkiniz önemli ancak çocuğunuzun sağlığı daha önemli.

Ne yapmalı: Başka yerde seks yapın. Misafir odası, ofis ya da banyo olabilir. Televizyonun kapalı, ışıkların kısık ve yatak odanısı kapısı kapalı ya da bulunduğunuz odanın kapısının kilitli olduğundan emin olun.


Senaryo: Gece 5 yaşındaki çocuğunuzu yatırdıktan sonra yatak odanıza geçtiniz. Eşinizle birlikte şakalaşmaya sonrasında seks yapmaya başladınız. Tam bu sırada çocuğunuz yatak odanızın kapısında belirdi; "Anne, bir gürültü duydum". Şok oldunuz, şimdi ne olacak? Kural: 5 yaşındaki çocuk seks konusunda çok şey bilmez. Gördüklerini farklı yorumlayabilir. Yani seksten önce çocuğunuzun uyuduğundan emin olun. Kapınızı kilitleyin.

Ne yapmalı: Yatak odanızı özel alan ilan edin. Çocuğunuza 'Baban ile benim biraz yalnız kalmaya ihtiyacımız. Bu saatler bizim birlikte geçirdiğimiz özel saatlerimiz. O yüzden yatak odamıza gidiyorum. Eğer bize ihtiyacın olursa seslenebilirsin. Eğer çocuğunuz sizi uygunsuz bir durumda gördüyse, onu sakince odasına geri götürün ve yatırmadan önce 'odanıza seslenmeden veya izin almadan girmemesini güzel bir şekilde açıklayın. Gördükleriyle ilgili endişelenecek bir şey olmadığını, onu korkuttuğunuz için özür dilediğinizi söyleyin.


Senaryo: Cumartesi sabahı çocuğunuz erkenden uyandı ve TV'de çizgi film izlemek istiyor. Öncesinde odanıza geldi ve siz yatakta eşinizle yarı çıplak, ortalık dağılmış yatıyorsunuz.

Kural: 'Çocuklar ailelerinin kendilerine ait özel zamana ihtiyaçları olduğunu bilmeli'. Çocuklarınıza detayları anlatmanıza gerek yok.

Ne yapmalı: Yine kendi alanınızın sınırlarını ve yanınıza gelmek istediklerinde kapıyı çalmaları gerektiğini çocuğunuza iyice anlatmalısınız. Eğer yakalandığınız durumla ilgili çocuğunuz size sorular sorarsa, detayları paylaşmadan basit ve dürüstçe yanıtlayın.

Okuyucu Yorumları4 yorum
 • 16 Oy
  Evet çoçuğum annenle mesai yapacaz diye güzel bir ifadeyle anlatacaz. Ya çocuk kapıyı açtı gördü bizi baba ne yapıyorsun dediğinde ne diyeceğiz. :D
 • 15 Oy
  yavrum annenin karnını ovuyordum diycen:).)))
 • 12 Oy
  ne yacpacğın belli başına yorganı çekip uyuyor numarası yapıca :))
 • 11 Oy
  nette okumuştum eğer öyle bir durumda yakalanırsan çocuğa,büyüklerin bu şekilde birbirini sevdiğini çok ayrıntıya girmeden anlatmamız gerektiğini yazmıştı...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.