Efsane değil, gerçek! Kadınlar birden fazla orgazm yaşıyor

Kadınların orgazm yeteneğine sahip olmadığı, genellikle orgazm taklidi yaptıkları söylenir. Ancak son yapılan bilimsel araştırmalara göre kadınlar zevk aldıkları anlarda 100 kata kadar, cinsel doruğa erişmelerini sağlayan ''süper orgazm'' yaşıyor.

Efsane değil, gerçek! Kadınlar birden fazla orgazm yaşıyor

Kadınların birden fazla orgazm yeteneğine sahip olabileceği efsanesine değinen The Super Orgasm başlıklı belgeselde, araştırma için 5 gönüllü kadın incelendi. Çoklu orgazm yaşayan kadınların oksitosin (aşk hormonu) salgıladığı ve partnerlerine bağlı oldukları tespit edildi.

4

Araştırmanın ilk bölümünde uzmanlar gönüllüleri incelediğinde süper orgazm yaşayan kadınların, cinsel organlarında kan akışının mükemmel olduğunu tespit etti. İkinci bölümde gönüllülerden mastürbasyon yapmaları istendi ve vücutları MR ile tarandı.

1

Araştırmacılar, bir kadın uyarıldığında veya orgazm olduğunda beynin hangi bölümünün harekete geçtiğini izledi.

Beyin taramaları, süper orgazma sahip olan kadınların beyin dalgalanmalarının yüksek olduğunu ortaya koydu. Süper orgazmlı kadınlar tüm bu süre boyunca kendilerini rahat hissediyorlar.

2

Buna karşılık, tek orgazm yaşayan kadınların alfa dalga seviyeleri ise daha düşük olarak kaydedildi. Elde edilen bulgular üzerine harekete geçen araştırmacılar, br kadının süper orgazmı nasıl deneyimleyebilecekleri üzerine bir sonuca vardı.

3

Beyni kapatmak, daha az meşgul olmak

Yani kadın orgazm esnasında stresli düşünceleri bir kenara bırakmalı ve yaşadığı anın keyfinii çıkarmalı. Uzmanlar tatmin edici bir cinsel ilişkinin tarafları daha da mutlu edeceği görüşünde.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
cinselliğe tapanlar devam. orgazm ile ilgili bilinen bilinmeyen ne varsa yayınlamaya devam edin..
hiç bir insan cinselliğe tapmaz. bunu akıl bile etmez. ama nedense senin aklına gelmiş. Cinsellik hayatta tüm canlılara bahşedilmiş bir nimettir. Doğru yerde, doğru zamanda, doğru kişiyle yapılması şartıyla. Yani ahlak kuralları çerçevesine çıkmayacak şekilde. Bunun harici sapkınlık oluyor zaten. Sapıklık başka bir şey cinselliği yaşamak başka bir şeydir. Cinsellik ayıp değildir, ulu orta yapmak ve sapkın olmak ayıptır. Bence senin öncelikle beynini daha fazla kullanman gerekiyor, bel altını değil.
TAKLİT YAPANLAR OLABİLİR AMA YAPMAYANDA ANINDA 3 SEFER ORGAZM OLUYOR BU DOĞRUDUR BEN YAŞATIYORUM ORDAN DOĞRUDUR DERİM YANİİİİ FAZLA KURCALANMAMALI MAHREM VE SAKINCALI BİR DURUM SADECE DOĞRU OLDUĞUNU BİLDİĞİM İÇİN YORUM YAPIYORUM OKADAR
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler