Çorum'da fırtına tarihi caminin minaresini yıktı

Çorum'da etkili olan fırtına, tarihi Tabak Camisi'nin minaresinin yıkılmasına yol açtı. Minarenin 2 evin arasındaki boşluğa devrildiği olayda, ölen ya da yaralanan olmadı.

Çorum'da dün etkili olan şiddetli rüzgar, hayatı olumsuz etkiledi. Kunduzhan Mahallesi'ndeki tarihi Tabak Camisi'nin minaresi, fırtınada 2 evin arasına devrildi. Bu sırada yolda kimse bulunmazken, olayda ölen ya da yaralanan olmadı. Minarenin yıkılmadan önce sallandığı anlar, yakındaki otoparkın güvenlik kamerasına yansıdı. Minarenin yıkılma anı ise kameranın önünde oluşan sis nedeniyle kaydedilemedi. Geçici süre ibadete kapatılan camide tadilat başlatıldı.

'BÜYÜK GÜRÜLTÜYLE YIKILDI'

Minarenin yıkılırken, camide bulunan müezzin Hasan Seliç, "Namaz bitti, bir gıcırtı sesi geliyordu. Biz içerideyken, büyük gürültüyle minare yıkıldı" dedi.

'SANKİ BİRİ ELİYLE ALMIŞ GİBİ'

Otopark işletmecisi Mesut Çağlar da "Sanki caminin minaresini, biri, birilerine zarar vermesin diye eliyle almış, 2 evin arasına bırakmış gibi. Sağa düşse otopark var, sola düşse cemaat ve evler var. Minare tam ortaya, boşluğa düşüyor. İnanın elimizle koysak çok zor bırakırız minareyi oraya. Bu bir mucize. Güvenlik kameralarımız açık, devamlı çalışıyor; ancak minare düşerken, birden görüntü kayboluyor. Sanki bir mucize gibi" diye konuştu.

Kaynak: DHA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
ÇORUMLU KAFASI İŞTE. HALA MİSTİK ŞEYLERE İNANIYOR..
@kavram30 elhamdülillah hem Çorumluyum hem müslümanım, senin gibi man kafa olupta mistik şeyler dediğin şeyler dinimizin bize ibadet için bahşettiği yerler, senin gibi mallar anlamaz, eşşek hoşaftan ne anlar :) :)
@kavram30 ne kutsaldır ki bakın iki evin arasına düşmüş, katiyetle evlerin üstüne değil...
devrilmese allahın hikmetine bak derlerdi.
@fiesta_19_fb Hadi oradan iftira atma allaha. Kuranda yazıyor, yer yuzunu sıze mescit kıldık diye. Ibadet ıcın bunlara ıhtıyac yok.
çorumlular cennetlik zaten
11. dk dan 17. dk ya atliyo bunun aciklamasi nedir
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler