HABER

Çorum Festivali'ne 'ekonomik kriz' gölgesi

ÇORUM (İHA) - Geleneksel 22. Uluslararası Çorum Hitit Fuar ve Festivali, ülkede yaşanan ekonomik kriz sebebiyle, önceki yılların aksine, 10 gün yerine 5 gün sürecek. Festival etkinlikleri kapsamında konserler, folklor gösterileri ve yarışmalar düzenlenecek.

İHA muhabirinin edindiği bilgilere göre, 22. Uluslararası Hitit Fuar ve Festivali, 22 Haziran Cumartesi günü, Alacahöyük'te düzenlenecek şenlikle başlayacak. Resmi açılış ise 26 Haziran Çarşamba günü, Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla yapılacak. Açılış töreni ise saat 16:00'da Vilayet binası önünde gerçekleştirilecek. Saat 18:00'de fuar alanında sanayi sergisi açılacak ve leblebi yarışması düzenlenecek.

Saat 19:00'da Dr. Turhan Kılıçcıoğlu Stadyumu'nda, Anadolu Rock Müziği'nin sevilen sesi Murat Göğebakan ve Serap Sapaz konser verecekler. Saat 20:30'da, Devlet Tiyatrosu Fuayesi'nde İzzet Keribar Fotoğraf Sergisi açılacak. Saat 21:00'de Devlet Tiyatrosu Salonu'nda, Milli Eğitim Müdürlüğü Mimar Sinan Halk Eğitimi Merkezi Türk Halk Müziği korosunun konseri izlenecek. İlk günkü program, saat 21:30'da fuar alanında, Çorum Belediyesi Mehter Takımı'nın ve halk oyunları ekiplerinin gösterisiyle sona erecek.

Festivalin ikinci günü olan 27 Haziran 2002 Perşembe günü saat 10:00'da, halk oyunları gösterileri yapılacak ve çocuk oyunları sahnelenecek. Ticaret ve Sanayi Odası'nda da Çorum Arkeoloji Günleri-1 paneli yapılacak. Saat 20:30'da Devlet Tiyatrosu Salonu'nda Alegria Oda Korosu konseri gerçekleştirilecek.

Festivalin 3. günü olan 28 Haziran 2002 Cuma saat 10:00'da, İskilip Halk Eğitimi Merkezi sergisi açılacak. Saat 14:30'da Ticaret ve Sanayi Odası'nda panel, saat 19:00'da Dr. Turhan Kılıçcıoğlu Stadyumu'nda Gökhan Özen konseri ve saat 20:30'da Devlet Tiyatrosu Salonu'nda tiyatro gösterisi yer alacak.

29 Haziran Cumartesi günü de, saat 17:00'da Pir Baba Parkı'nda bağ, bahçe, balkon, gül yarışması gerçekleştirilecek. Recep Camcı yönetiminde Çorum Belediyesi Türk Tasavvuf Müziği korosu ve saat 20:00'de de Milli Eğitim Müdürlüğü Müzik Öğretmenleri Çok Sesli Korosu konser verecek.

30 Haziran 2002 Pazar günü saat 10:00'da halk yürüyüşü, halk oyunları gösterisi, at ve otomobil yarışları yapılacak. Festival, Şef Enver Leblebicioğlu yönetimindeki Ticaret ve Sanayi Odası Türk Sanat Müziği Topluluğu'nun konseriyle sona erecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön